Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zloději času

83%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zloději času Originální název: Zloději času

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Tajemné příběhy ze starého Žižkova s originálními a humornými zápletkami s překvapivými pointami. Pokud si myslíte, že znáte starý Žižkov dobře, mýlíte se. Je fantaskní, mysteriózní a daleko poetičtější, než se na první pohled zdá. Tyto příběhy „Vonkovky" navazují na tradici českých satirických povídek plných sarkasmů, černého humoru a originálních příběhů. Odpoutáte se v nich od všední reality a ponoříte se do fantazijního světa. (Založil/a: Snicketka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Adri-Anna
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 2. 2015, 13:47
Současná česká literatura (i vlastně autoři) je mi poněkud cizí, ale musím konstatovat, že tahle kniha mě docela zaujala. Místy morbidní "sci-fi" povídky okořeněné vtipem se mi líbily :-)
Les_pulpinos
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 9. 2014, 15:26
Nebylo to špatné! Bylo to čtivé, některé z 15 povídek se mi zdály i originální a některé mě i na závěr pobavily. Úžasné na tom bylo hlavně to propojení několika postav napříč povídkami, takže to příběhům dodalo na autentičnosti (nemyslím teď pána Vonka). Trochu mě zklamalo to slibované mysteriózní vykreslení Žižkova, protože občas se zjevující tajuplná žižkovská mlha na mě velký dojem neudělala, a některé příběhy na mě působily až moc otřepaně. Nicméně knihu celkově hodnotím velmi kladně, pokud ji jednou vezmete do ruky, určitě ji neodložíte ;)
Venovanokniham
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 10. 2016, 16:48
Chytlo mě to od začátku. Pan Jareš píše neškrobeně, humorně, neváhá použít nespisovnou Češtinu, pokud to situace vyžaduje. Moralisté řeknou, že je to barbarské, ale mně se to líbí. Vždycky se mi líp čtou knihy, které autor napsal "tak, jak mu zobák narost". :) Nutno podotknout, že občasným použitím nespisovných výrazů kniha v žádném případě netrpí. Ba naopak! Dodává jí to šmrc. Jsou to přeci jen povídky ze života lidí na Žižkově a kdo trochu znáte Žižkov, víte, že to není čtvrť, jejíž obyvatelé by si nějak extra potrpěli na spisovnou řeč a kor mezi sebou navzájem. Žižkov je zkrátka pro ty trochu otrkanější. Je plný různých pochybných existencí, hrdinných Nebojsů a taky lidí, které byste sami v noci rozhodně venku potkat nechtěli.
TeJoUsHeK
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 4. 2014, 23:50
Knihu jsem si musím přiznat vybrala podle zajímavého obalu a musím uznat, že i vnitřek je originální a zajímavý. Na relax super :-)