Nástroje temnoty

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-066-9

Jota (2012) 978-80-7462-066-9 384

Thornleigh Hall, sídlo sussexského hraběte, dominuje svému okolí. Jeho dědic je nezvěstný a rodina, kdysi plná života, nyní sestává z ochrnutého starce, přivdané bývalé tanečnice a alkoholem nasáklého druhorozeného syna. Moc rodu ovšem přetrvává.
Impulsivní Harriet Westermanová, majitelka sousedního sídla, najde na okraji svého pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí Thornleighů. Zločin volá po spravedlnosti. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera.
Ve stejný den je ve svém londýnském obchodě s hudebninami zavražděn Alexander Adams, vdovec a otec dvou malých dětí. Po jeho smrti se příběh vrací zpátky do Sussexu a odhaluje hluboké tajemství, které už jednu rodinu zničilo a nyní ohrožuje i mnohé další.

Imogen Robertsonová ve svém debutu kombinuje napínavou atmosféru knih Daphne du Maurierové s přesvědčivými detaily stylu Tess Gerritsenové, přesouvá se hned ze salonu do pitevny, hned z kavárny do venkovské krčmy. Obě hlavní postavy, Harriet Westermanová i Gabriel Crowther, mají vynikající postřeh a neotřelé názory, čímž vdechují tomuto strhujícímu historickému thrilleru opravdový život. (Založil/a: Snicketka)

Imogen Robertson Imogen Robertson
*1973

janeicka
  19. 6. 2014, 12:01
Historické detektivky čtu ráda a na Nástroje temnoty jsem se už delší čas těšila - zcela oprávněně. Příběh se mi moc líbil, stejně jako netradiční hlavní hrdinové/vyšetřovatelé. Sice jsem hlavní zápletku odhadla již na 20. stránce, ale to mi rozhodně nevadilo. Nejvíc jsem se vždy těšila, až se kapitoly z tehdejší současnosti budou střídat s kapitolami z americké války o nezávislost, které nám postupně vysvětlily minulost jedné z postav. Nástroje temnoty mohu vřele doporučit a budu se určitě těšit na další díly :-)
Elleyne
  30. 12. 2014, 16:16
Ze začátku mě to moc nebavilo, nejvíc se mi líbila poslední třetina, kdy už se zápletka začala rozmotávat a děj gradovat. Jak už tu někdo psal, slušná historická detektivka.
VenDulin85
  6. 5. 2015, 18:15
Na Nástrojích temnoty jsem ocenila hlavně popis doby roku 1780, kdy si vědci pomáhali jak uměli, aby se vzdělali, a když našli na zahradě čerstvou mrtvolu, měli z toho Vánoce (když to hodně zjednoduším :-). Příběh samotný je pěkný, ale jako detektivka hodně jednoduchý a nepřevratný, ale i tak potěší, postavy mi přišly poměrně dobře popsané a uvěřitelné. Líbilo se mi, že z toho autorka neudělala love story par excellence, aby na konci spárovala přeživší a nevinné a že nechala na čtenáři, aby si zamotal nitky podle sebe. Celkově bych to shrnula na 80% s tím, že další příběhy si postupně přečtu, protože... jsem zvědavá :-).
AgnesB
  25. 2. 2013, 19:11
Moc pěkná knížka s pěknou detektivní zápletkou. Tak jak to mám ráda ;-). určitě doporučuju ke čtení...
minkar
  4. 11. 2015, 6:36
Uzasna kniha! Libila se mi jak zapletka, tak prostredi, do ktereho je kniha zasazena. Nepostradala vtip, napeti a krasne se cetla. Tesim se na dalsi.
marilla
  19. 3. 2015, 9:23
Nečetlo se to špatně, ale postavy byly poněkud plytké až naivní a přehnaně dobrácké. Děj se místy trochu táhnul a já se musela nutit do začátku čtení, později děj začal gradovat a kniha byla poutavější. I tak si ráda přečtu další díly nezvyklé dvojice "vyšetřovatelů", jak se jejich vztah bude vyvíjet a jestli budou odstraněny některé neduhy první knihy. A určitě si budu chtít vychutnat viktoriánskou Anglii
Paul
  22. 9. 2014, 13:28
Velmi slabý odvar histor. detektivek, jak je znám od jiných autorů - např. Arieny Franklin. Předvídatelné, jednoduché. Napětí přinesla jen jediná scéna - boj Gravese a ml. právníka s pronásledovateli dětí. Postavy ani pořádně nepoznáte a už jsou z nich mrtvoly. Dvě hvězdy snad jen za to, že člověk pozná, jak se v tehdejší době realizovalo právo.. koroner... atd...