Finále

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Egmont - 2012
ISBN: 978-80-252-2187-7

Egmont (2012) 978-80-252-2187-7 440

Nora si je jistá jako nikdy, že miluje Patche. On je pro ni ten pravý, navzdory tomu, že patří k padlým andělům. Přestože její původ a osud je předurčuje k tomu, aby byli nepřáteli, Nora se k Patchovi nedokáže otočit zády.
Nyní však v sobě oba musejí najít sílu a podstoupit poslední zkoušku. Staří nepřátelé se vracejí, noví se objevují a nečekaná zrada přítele ohrožuje mír, po kterém Nora a Patch tak zoufale touží. Bojující strany jsou jasně - ale na které z nich vlastně oni dva stojí? A existují překážky, které nezdolá ani láska? (Založil/a: Moreanne)

Becca Fitzpatrick Becca Fitzpatrick
*03.02.1979

Magyana
  10. 3. 2015, 8:32
Průměr, průměr, průměr.
Tuhle sérii jsem chtěla dočíst, ale když ji mám za sebou, říkám si, že kdybych ji nechala nedočtenou, o nic moc bych nepřišla. Téma je zajímavé, ale celé je to jakési ploché.

Daleko lepší mi přišla série Mortal Instruments, která je tématicky podobná, ale má mnohem větší šťávu.
Bloodym
  30. 11. 2013, 1:52
Když už jsem tu sérii začala číst, tak jsem ji i dočetla. Autorka ovšem vařila z vody. Prví díl by samostatně ušel. Třetí byl podle mě nejlepší ale celkově tato tetralogie nic moc. Pokud chcete číst o padlých andělech, doporučuji spíše sérii Fallen, je zábavnější.
MargarethMatthews
  8. 12. 2012, 13:09
"Velkolepé" zavržení celé ságy. Je pravda, že tentokrát jsem od děje dokázala odtrhnout, což se mi u předešlých nestalo, neznamená to však, že by poslední díl nebyl tak dobrý. Řekla bych, že to doopravdy bylo takovou třešničkou na dortu, i když se přiznám, že závěrečný epilog se mi do celkového dojmu moc nehodil - jen můj názor. Doporučuji!
silvaren
  7. 6. 2013, 10:48
Fitzpatricková prostě umí. Jazyk je jednoduchý, ale ne chudý, děj je promyšlený, složitější a má více linek, ale není nesrozumitelný. Autorka nezapomíná ani na vývoj psychologie postav a jako třešinka na dortu se to báječně čte. V závěru sice nevysvětlila úplně všechny události a epilog mohl být mnohem lepší, to ale nic nemění na mém názoru, že je to skvělá knížka.
Ruxandra
  3. 1. 2013, 9:27
Konečně! Myslela jsem, že už se konce příběhu ani nedočkáme, jak to autorka pořád dál natahovala... Knihu jsem přečetla za pár hodin, líbila se mi, ale stále si stojím za tím, že první díl byl nejlepší a samostatně by mi úplně stačil. Co mě v poslední knize dost nepříjemně překvapilo, byl zvrat ohledně Vee, připadalo mi to takové vyumělkované, zbytečné...
Míša.L
  27. 7. 2013, 11:29
A je to tady. Konec. Všechny knížky byly dobré, ale tak jak to bývá, prvnímu dílu se žádná nevyrovná. Když jsem tuhle ságu začala číst, naprosto mě uchvátila, ale když jsem četla další díly, nadšení ze mně opadávalo. Četla jsem ale pořád dál a jakmile jsem dočetla epilog, bylo mi líto, že už všechno končí a já se nemůžu těšit na dalšího Patche. I když zde bylo pár věcí které mi trošku vadily (to, že je Vee Nefil nebo až moc přeslazené části), musím říct, že to byl přesně konec, který jsem očekávala. Trošku jsem se bála, že se do toho příběhu nedostanu, protože jsem třetí díl četla asi před rokem a moc si z něj nepamatuju, ale naštěstí tam byla většina důležitých věcí připomenuta. Celou sérii všem doporučuju, určitě to není žádné mrhání časem a doufám, že Becca příjde s něčím ještě lepším a s ještě lepším Patchem. Protože já toho Patche prostě miluju!!! A vždycky budu! :D
Demisha
  19. 8. 2015, 11:00
Obsahuje spoiler spoiler Poslední dva díly byly nejspíš nejlepší z celé série... Spisovatelka ukázala jasný psychologický vývoj Nory, ta navíc dokázala několikrát uznat svou chybu a bojovala za to, co bylo správné. Scottova smrt mě teda trochu dorazila, ale přinejmenším umřel pro dobrou věc a splnil slib. Až na pár nejasností v ději je to kvalitní série, ke které se rozhodně někdy vrátím =)
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:10
Super série! Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli spadám do věkové kategorie, pro kterou je tato kniha určena, ale pak jsem se začetla a knihu jsem už nepustila z ruky.
Wajny
  2. 10. 2014, 17:21
Obsahuje spoiler spoiler Konečně dočteno! I když vlastně nevím, jestli mám být ráda, protože jsem z celé této série nadšená a mám chuť ji začít číst znova. (Tento pocit jsem měla pouze u Hunger games - HG je moje srdcovka!). Čtvrtý díl rozlousknul všechny nesrovnalosti z minulých dílů a krásně to zakončil. Nechyběli tu ani pořádně záporné postavy - upřímně u "hanebného " Danteho jsem to nečekala. Nora byla tak jako ve všech dílech trochu neurotická a žárlivá - ale představa toho, že mi někdo šahá na mého Patche by mě pobouřila asi stejně :-)! Patche nemá cenu ani komentovat a ne z toho důvodu, že by stál za prd, ale prostě, že víc ho chválit nejde....sexy a tajemný, co víc si přát. Trochu mi vadil konec a závěrečná bitva, kde byl zabit Scott - alespoň na konci jsem čekala nějaké povídání o něm a i když by to bylo nelogické, tak bych si přála jeho oživení (i když upřímně těch nelogičností tam bylo také pár, takže by to ani nevadilo, nejsem žádný pomatený hnidopich, který si myslí, že by to napsal lépe, ale upřímně Scotta bych dovedla "probrat"). Tahle série mi uvízne v hlavně a patří mezi nejvíce povedené, co jsem četla - 5*
kiky
  9. 2. 2013, 14:31
Knížka byla naprosto stejne skvělá, jako 3 předešlé díly. Jelikož jsem prvni tri dily cetla uz asi pred dvemi lety, trochu jsem se bala, ze jsem pozapomnela dej a dulezite zapletky. Obavy ale byly zbytečný, spisovatelka vse znovu objasnila, takze jsem s tím nemela zadne problemy :). Někdy se k přečtení celé sagy rada vratim, a doufam, ze bude natocen i film. Jsem si jista, ze by mel uspech ;) :)
Samie
  28. 1. 2013, 19:23
Tahle série patřila, patří a bude patřit mezi mé oblíbené. Všechny díly jsem přečetla jedním dechem. Dokonce bych řekla že je lepší i než Stmívání.
Mashinca
  13. 1. 2014, 15:08
Tak a je to za námi :-) Nevím čím to, ale když jsem před třemi lety dostlala první tři díly, nemohla jsem se odtrhnout a měla jsem je přečtené za jeden týden. Na poslední díl jsem čekala jak na smilování a když jsem se konečně dočkala, po přečtení pár stránek jsem si vyčítala, že jsem se do toho pustila. Musela jsem se nutit do každé kapitoly... Pořád jsem si říkala, že tam musí být něco, co mě zaujalo na předešlých dílech a ono nic... Shrnutí je tedy, že pro mě byl poslední díl velkým zklamáním a akorát zkazil celkový dojem z předešlých dílů, který byl nesrovnatelný.
Naťule 27
  23. 4. 2016, 23:10
Průměr. Děj se odehrál neuvěřitelně rychle. Kdyby ho autorka trošku více okořenila, vůbec by to nebylo na škodu. Noru jsem už od prvního dílu neměla ráda kvůli její aroganci a tvrdohlavosti. Přála jsem si, aby dal Patch přednost Dabrii, přičemž by dal Noře pořadnou lekci, kterou si podle mě zasloužila. Jsem opravdu moc ráda, že mám tuto sérii za sebou.
andy.plodkova
  8. 9. 2013, 15:51
S celé serie se mi asi líbil nejvíce první díl. Ale nelituji přečtení všech dílů. Všechny hlavní postavy jsem si moc oblíbila, jedné co mě štvalo byla Nořina matka. Tu jsem nemohla vystát. Ale jinak se i Finále povedlo. Překvapivý konec.