Kněžka

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3804-3

Knižní klub (2012) 978-80-242-3804-3 504

Závěrečný díl fantasy ságy Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí.
San Francisco:
Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty.
Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení?

Danu Talis:
Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci.
Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat.

Dnes je den, který rozhodne o vítězství nebo zmaru.
Budou dvojčata z proroctví držet při sobě? Nebo se rozdělí – jedno bude bojovat za záchranu a druhé za zkázu světa? (Založil/a: Moreanne)

Jadelaine
  17. 2. 2015, 6:33
Děj se čím dál víc táhne, dost věcí je předvídatelných. Celá série mě příliš nezaujala, asi jsem čekala o dost víc...Navíc má příběh mnoho děr.
PeťkaW.
  16. 9. 2014, 11:12
Je jasné, že takový... hektický poslední díl asi nesedne každému. Někdo reptá kvůli překombinovanosti, další kvůli rychlým skokům mezi jednotlivými příběhovými rovinami, dalšímu vadí zbytečně zdlouhavé popisování děje na Alcatrazu...A všichni mají svým způsobem v něčem pravdu. Podle mě je ale Kněžka víc než zdařilým zakončením celé série. Všechno zapadlo tam, kam mělo a některé konce byly vážně překvapivé, což oceňuju. Děj měl spád, byl čtivý, akční, překvapivý, napínavý, dojemný, vtipný... co víc, by člověk mohl chtít? Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela se řadí, i přes drobné výhrady, mezi prozatím nejlepší ságy, které jsem četla.
antoniana
  2. 7. 2015, 11:42
Poslední díl mě trochu zklamal, byl strašně roztříštěný. Vím, že to bylo i v předchozích dílech - chvilku vyprávění o tom a pak zas přesun na jiné postavy, ale tady mi to už přišlo přes čáru. Člověk se pořádně nemohl začíst, protože po chvilce následovala další kapitolka o ostatních hrdinech. Ta hektičnost mi tady už přišla příliš velká. Uvítala bych i delší pasáž úplně na konci o tom, co třeba dělali dál ostatní postavy. Ale jinak se mi celá série moc líbila a rozhodně není jen pro děti a puberťáky
Laponka
  20. 3. 2013, 18:11
Mě ten konec přišel slabej. Celkově byla kniha nejslabší z celé ságy. Asi jsem od zakončení čekala víc.
moonchild
  21. 10. 2013, 16:49
Kniha se mi líbila.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Nejvíce mne většinou nadchnou až poslední knihy ze všech ság.
Shifer
  8. 5. 2013, 13:30
Předposlední díl Válečník se mi vůbec nelíbil, takže jsem od posledního dílu nic nečekala, ale jsem nadšená! :) Musím ale přiznat, že občas jsem byla ztracená, protože kapitoly jsou krátké a děj pořád přeskakuje k někomu/něčemu jinému. Ale chápu, že u téhle knížky to asi jinak nešlo.
Jetelik
  3. 11. 2013, 10:53
I když první dva díly této série nepatří mezi úplně nejlepší díla fantasy, považuji je za nejlepší oproti ostatním částem této ságy. Zvláště v předposledním a tomto posledním díle si autor popustil míru své fantasie až příliš a celý propletenec vztahů postav sahající od minulosti k přítomnosti připomíná dort od pejska a kočičky, kde je nacpáno od všeho trochu včetně třídního boje utlačovaných lidí na danu Talis. Také pořád nechápu, proč autor popisuje mnoho postav, starobylých bytostí a tvorů jako nepředstavitelně mocných, když jim po pár kouzlech dojde aura, či jsou během pár chvil poměrně jednoduše zlikvidováni. Vlastně mám pocit, když trochu zavtipkuji, že čtvrtina ságy je o tom, jak někomu pořád dochází aura.
safety
  7. 1. 2013, 9:22
Mam trošku výhrady, že se mohl více rozepsat o Isis a Osirisovi namísto podrobného líčení událostí na Alcatrazu. Nic méně je to poslední díl a celá sága končí :-( Patřila mezi mé uplně nejoblíbenější v literatuře. Smekám před M. Scottem. Mnoho slov - skvělá, výborná, fantastická... řada :)
evik9
  29. 9. 2016, 9:46
Celá série knih je velmi povedená. Moc mě bavila i když už jsem byla poněkud starší čtenář a je to určeno pro mladší.
knihomolik1
  23. 5. 2016, 8:43
Já musím dát opět za 5 hvězd. Příběh mě celou dobu neskutečně bavil. A konec mě opravdu překvapil a to velmi mile. Tato série se stává jednoznačně mou nejoblíbenější. Velký dík autorovi za tu nezměrnou dávku fantasie!
Arathorn
  15. 2. 2013, 15:56
Slušné vyvrcholení skvělé série. Všechny postavy (až na dvojčata) byly opravdu skutečné, i když je pravda, že mytologie občas trochu nedává smysl (Hekaté - řecká bohyně, která je součástí Yggdrasilu - ryze norské pověsti). I přesto jde ale o perfektně promyšlenou ságu plnou nečekaných zvratů. Plus opravdu nečekaný konec, kterému jsem pomalu ani nemohl uvěřit :D Solidní 4*
Mercuryal
  23. 1. 2013, 16:15
Skvělé zakončení. Snad pouze Osiris a Isis by mohli něco předvést, když už jsou to ti hlavní záporáci. Osobně jsem se nemohl vypořádat se zapojením Johna Dee k straně dobra, ale jinak opravdu super.
violetangel
  5. 1. 2013, 20:45
Tak toto, je opravdu skvělá řada knih:-). Konec je opět překvapivý,pro mě úžasně napínavý děj a kdo miluje fantasy, rozhodně doporučuji celou řadu. Nejraději bych mu napsala o dalších dvacet dílů této řady:-)Pro mě 100% bez mrknutí oka.
PS:Pan Scott je opravdu odborník ve své branži :-)