Než film promluvil

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-651-6

XYZ (2012) 978-80-7388-651-6 360

Výpravná publikace o němé éře československého filmu přináší portréty největších osobností naší filmové tvorby období od přelomu století až do r. 1931, kdy slavná éra skončila vystavěním barrandovských ateliérů, které znamenaly zase novou revoluci ve filmu. Herecké hvězdy Anny Ondráková, Suzanne Marville, Jan S. Kolár, Theodor Pištěk, Jindřich Plachta, Josef Šváb-Malostranský, Antonie Nedošinská, režisérské osobnosti jako Karel Lamač, Mac Frič, Gustav Machatý ad. se nesmazatelně zapsaly do naší filmové historie. Jaké byly jejich životní a profesní osudy a jak na ně vzpomínali jejich kolegové z branže? O cestě od prvního kinematografu k první filmové společnosti, o tom, jak vypadal celý filmový provoz, o osudech prvních biografů a mnoho dalších informací přináší desítkami fotografií, citacemi z dobového tisku a rozhovory opatřená kniha Kateřiny Boušové. Autorka se dlouhodobě věnuje divadelní kritice, dějinám filmu a psaní pohádek a dramatizací. (Založil/a: Moreanne)

#film