Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nahá pravda

78%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nahá pravda

Podtitul: aneb Co nám neřekli o našich penězích a budoucnosti


Originální název: Nahá pravda
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-260-2811-6
Počet stránek: 256
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 11x k přečtení
právě čte 4x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-260-2811-6 256

Narazil snad kapitalismus na své mantinely? Hrozí snad vlna revolucí? Je vůbec cesty ze stávající krize? Nejsou naše dluhy jen pyramidovou hrou? A hlavně: Co může každý z nás dělat, aby v tomto bouřlivém světě co nejlépe ochránil své peníze, nenechal se napálit a obrat o úspory? Už víte, jak to bude s důchodovou reformou? A přežije vůbec euro? Všechny tyto otázky slibuje v knize zodpovědět dvojice autorů Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová, známí ekonomové a autoři bestselleru Všechno je jinak. Kniha je určena pro každého, kdo se zajímá o současné dění. Autoři kacířsky tvrdí, že jsme se stali obětí fikce: Zadlužení světa a neustálá honba za růstem jsou časovanou bombou, která hrozí již brzy vybuchnout. Podrobují zdrcující kritice naše politiky, kteří z nás sami záměrně dělají poslušné ovce. Po přečtení této knihy jen těžko zůstanete stejným člověkem, který poslouchá a čte zprávy jako dřív. Najednou prohlédnete, jakým nánosem lží a polopravd jsme obklopeni.

Nakladatelství: NF Distribuce. (Založil/a: Ailees)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Irene
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 2. 2013, 16:15
Řeči o stádních ovcích, vybočování z davu, použivání vlastní hlavy atd. - no, každý asi není v běžném životě tak osvícený jako autoři. Prostě styl "vyprávění" mi úplně nesedí, ty příběhy z domova a podobné. Ovšem knížku kvůli tématu bych doporučila každému, protože si myslím, že ti dva to vidí správnou optikou. Bohužel. Musím říci, že pro mě to bylo čtení ne zábavné ve smyslu "to jsem se ale pobavila", ale spíš určitý druh hororu jako "uff, to je vize, co budu dělat? Neměla bych se připojit k preppers?"
jamalka
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 12. 2012, 10:27
Čtivé, vtipné, poučné a především vybočující z davu- začněme konečně používat náš mozek k tomu k čemu ho máme- tj.k myšlení a buďme konečně svobodnými individualitami,
ne stádními ovcemi.
Adam Walder
40% 40% 40% 40% 40%
  1. 3. 2014, 19:02
Kniha je dle mého názoru výrazně slabší než první díl "Všechno je jinak". Originální a v první díle svěží čtení se spoustou zajímavých informací bylo zaměřeno na téma, které mnoho lidí aktuálně řešilo - zda-li vstoupit či nikoli do druhého pilíře penzijního spoření. Tento druhý díl takové nosné téma nemá, autoři skáčou od problému k problému, ale v zásadě se dá obsah knihy shrnout do souvětí "nedělejte zbytečné dluhy, dluh dluhem se nedá vyřešit, euro není dobrý projekt, protože bylo přijato i rozpočtově neodpovědnými jižními státy, přechod k euru by Česku uškodil, nadnárodní instituce chybují a mohou zkrachovat. A toto se točí jako červená nit dokola dokola. Rodinné příběhy a příměry už nemají ty grády jako v prvním díle. Nových informací už zde taky není mnoho. Přišlo mi, jakoby se autoři "vystříleli" už v prvním díle a druhá kniha už se jen veze na vlně popularity svého staršího brášky. Na druhou stranu, s autory se nedá nesouhlasit, jejich ekonomické názory jsou velmi zdravé a asi nejvíce se mi líbily četné pasáže o "hoších ze City z Londýna" :-)