Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kniha prokletých

93%
5 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kniha prokletých Originální název: Kniha prokletých

Nejnovější vydání:
Straky na vrbě - 2003
ISBN: 80-86428-29-X
Počet stránek: 492
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 30x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Straky na vrbě (2003) 80-86428-29-X 492

Není snadné přežít porážku. Ale někdy je těžší zaplatit cenu, kterou si žádá vítězství. Zranští čarodějové podlehli Temným pánům, po dně vyschlého jezera Fuibazoere se prochází podsvětní stvůry a Albethaneum, kniha bílých kouzel, je ztraceno, protože ho nikdo nedokáže přeložit. Je už jen málo těch, kterým je svědomí milejší než zlato, a Temní z nich prý nejvíce nenávidí ty, kteří se ujímají sirotků… Mistrovská fantasy z pera jedné z nejlepších českých autorek vás zavede do světa, kde se proroctví neplní tak, jak by měla, odvaha se rodí z bolesti a zbraně mají svou vlastní duši. (Založil/a: jamalka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Magyana
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 5. 2013, 7:47
Výborná fantasy z pera české autorky. Koupila jsem si ji vlastně úplnou náhodou a vždycky se k ní jednou za čas vrátím, protože se opravdu dobře čte.
Daletth
40% 40% 40% 40% 40%
  6. 7. 2015, 15:34
Tak nevím, všichni na tuhle knihu pějí chválu, ale mně opravdu nesedla. Dlouho se mi nestalo, abych měla takovou chuť knihu odložit nedočtenou... Dočíst ji mě stálo velké přemáhání.

Příběh sám o sobě byl velice hezký. Spletitý, plný intrik, práce osudu, zajímavých nápadů..., ale způsob, jakým byl sepsán, celou tuhle krásu srazil na kolena. Vyprávění bylo neúnosně jednoduché a naivní. Takhle nevěrohodné přímé řeči jsem četla naposledy v povídkách začínajících autorů kolem věku patnácti let. Ale nejhorší na tom je, že to tak autorka nejspíš napsala schválně. Má cit pro poetiku, její popisy jsou velice příjemné, ale prostě ty dialogy a vnitřní pochody postav..., to na mě bylo moc. Všichni si okamžitě věří, všechno se okamžitě vysvětlí, v každé kapitole tuny náhod á la deus ex machina, všichni všechny chápou, všechno vědí, nikdo se nestará o motivace těch druhých... Přijde mi, že si tím autorka hodně ulehčila práci, a já jí to vyprávění prostě nevěřila. Škoda, potenciál byl ohromný, ale já se jako čtenář cítím trochu podvedená...
GolVec
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 8. 2012, 21:39
Před pár lety jsem na tuto knihu narazila v knihovně. Zhltla jsem ji během asi tří dnů. Tato kniha nesměla chybět v mojí knihovničce :) Rozhodně doporučuji. Příběh výborně vymyšlený, čtivý, napínavý, vtipný i romantický...