Psi ve válce

Psi ve válce

Podtitul: Odvaha, láska a loajalita vojenských služebních psů

Originální název: The Dogs of War
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Práh - 2012
ISBN: 978-80-7252-385-6

Práh (2012) 978-80-7252-385-6 216

Milovníci psů tvrdí, že pes je nejlepší přítel člověka. Také často slýcháme, že jaký pán, takový pes. V armádě však koluje ještě jedno pořekadlo:

Jeden pes má hodnotu deseti vojáků.

Aby zjistila, proč tomu tak je, rozhodla se Lisa Rogak prozkoumat všechny aspekty výcviku psích specialistů a jejich následné nasazení v bojových zónách. Kniha Psi ve válce mapuje působení psů v armádních jednotkách od první světové války až po současnost, kdy byl dopaden Usáma bin Ládin. Dozvíte se v ní, kteří psi splňují armádní požadavky, jak probíhá jejich výcvik, kdy a za jakých podmínek jsou nasazeni do misí, jaké zdravotní potíže je mohou postihnout a co se děje s psími veterány poté, co odejdou "do důchodu".

Cali, Nemo, Rex, Cairo a další, to jsou jména armádních psů, kteří zachránili život svým psovodům, vojákům v jednotce, pomohli zneškodnit nepřítele nebo odhalit nastraženou minu. Když to situace vyžaduje, díky novým technologiím jsou vybaveni padákem, neprůstřelnou vestou, radiovým přijímačem nebo speciálními brýlemi. Jejich základní výbavou však stále zůstávají vytříbené smysly, tvrdý výcvik a neutuchající touha pracovat, a za to si je kolegové cení nejvíce. (Založil/a: Antonín)

Lisa Rogak Lisa Rogak
*??.??.1962

Plue
  25. 10. 2016, 20:25
Perfektní čtení o služebních psech, jejich výcviku a životě u armády. Některé informace mě překvapily, byly zajímavé. Hodně se mi líbily příběhy psů ze "Síně slávy" a příloha fotografií.