Řád Kraje Světa

Řád Kraje Světa Originální název: Zakon Krańca Świata

Triton - 2012
ISBN: 978-80-7387-626-5

Triton (2012) 978-80-7387-626-5 352

Lars Bergerson je Lupič putující mezi světy na vrcholu slávy a možností. Štěstěna mu neustále přeje – až do setkání s Miriam. Najednou se stane nepřítelem mocných, a jakkoliv se snaží Miriam vyhýbat, jejich cesty se neustále kříží. Může na tom nějak záviset budoucnost světa? Může. A závisí. Stejně jako jeho definitivní konec. Svět, který fascinuje svou apokalyptickou bezohledností a zároveň obrovskou silou. (Založil/a: Snicketka)

TomToman
  2. 5. 2016, 16:09
První díl jsem slupnul jako malinu. Román je čtivý a zalidněný zajímavými postavami. Hned začnu druhý díl, jsem zvědavý, jaká tajemství se ještě rozlousknou. A jaké obrazy a prostředí autorka ještě vymyslí..
Ciba
  10. 6. 2014, 10:10
Řád Kraje Světa je úplně jinou knihou než jsem zpočátku očekával. Co se jí určitě nedá upřít je dobře vymyšlený a od klasiky žánru velmi odlišný postapokalyptický svět, kde prim hrají náboženské utopie a zvrácené morální hodnoty. Nejvíce mě na tom bavila samotná mytologie Lupičů a také nápadité pasti, před kterými se musí mít na pozoru. Lars Bergerson je sympatická hlavní postava a velmi rychle si ho oblíbíte. Kniha má však pasáže, kde děj tolik neutíká kupředu a na čtenáře dýchá mírná strnulost. Celkově na mě působila dojmem odrazového můstku, od kterého se autorka, stejně jako její lupiči, odráží do neznáma budoucnosti. Dvojka si mě tak dříve nebo později určitě najde.
Kateřina88
  9. 8. 2014, 23:26
Knížka se mi moc líbila a četla se dobře. Ze začátku jsem byla trochu zmatená a nemohla se zorientovat, v jaké době se děj vlastně odehrává, ale nakonec se čtenář dozví, co se stalo a jak funguje postapokalyptická společnost. Druhý díl už mám připravený a těším se jak to bude pokračovat.