O svobodě a náboženství

O svobodě a náboženství

Podtitul: Třicet šest zamyšlení rabína Sackse nad věčně živými tématy biblických příběhů

Originální název: O svobodě a náboženství
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

P3K - 2013
ISBN: 978-80-87343-19-7

P3K (2013) 978-80-87343-19-7 136
P3K (2008) 978-80-87186-00-8 131

V nakladatelství P3K vyšla publikace navazující na Příběhy Tóry – kniha vrchního rabína britského Commonwealthu, sira Jonathana Sackse – O svobodě a náboženství.

Obsahuje třicet šest zamyšlení, ve kterých se rabín Sacks zabývá problémy současnosti na pozadí starozákonních textů a naopak vysvětluje biblické texty na příkladech z dnešního světa. Z názvů kapitol vybíráme: Násilí ve jménu náboženství • Víra a odvaha • Babylonský příběh • Dlouhá cesta ke svobodě • Judaismus a islám • Modlitby praotců • Esav s lidskou tváří • Vyvolení a ti druzí • Morální dilema • Tváří v tvář vlastnímu osudu • Revoluce času • Efraim a Menaše.

Tato kniha dále rozšiřuje a prohlubuje texty Příběhů Tóry. Právě její autor dr. Jan Divecký volně přeložil a uspořádal výběr z cyklu pravidelných úvah nad tématy týdenních oddílů čtení Tóry, nazvaného Covenant & Conversation.

Kniha je určena nejširší čtenářské veřejnosti.

(zdroj: P3K) (Založil/a: Zdekal)

Jonathan Sacks Jonathan Sacks
*08.03.1948

Zdekal
  6. 12. 2015, 23:05
Jedna z nejinspirativnějších knih, jaké jsem četl. Lord rabín Sacks patří mezi největší rabíny současnosti a jeho výklady Tóry (Bible) jsou excelentní, inspirativní. Navíc ukazují na metodu, s jakou židovští učenci pracují s textem. Velice doporučuji.