Syndrom malé mořské víly

Syndrom malé mořské víly Originální název: Syndrom malé mořské víly

Grada - 2000
ISBN: 80-7169-900-4

Grada (2000) 80-7169-900-4 252

Předkládaný román je klasická space-opera. Dva tuláci bez domova a bývalí vesmírní žoldnéři se vydávají na novou pouť, ze které nekouká nic dobrého – podezřelá vzdálená planeta obsazená známými, leč ne právě přátelskými mimozemšťany, pirátská kosmická loď v závěsu, kapitán trpící poruchami vědomí a patrně rozštěpem osobnosti, a k tomu ještě přespříliš zvědavá lékařka typu šíleného vědce. Na scéně se objevuje inteligentní počítač, trpící diskriminací strojů, varietní triky se stávají skutečnými kouzly, z paralelního vesmíru se na Zemi šíří nadpřirozené pohádkové bytosti… a pochopitelně skoro za všechno může láska. (Založil/a: jamalka)

Radka Pařízková
  15. 3. 2015, 17:55
Fantastická kniha, která si mě od začátku získala. Není to její velikostí nebo tak... Moc lidí ji nezná, není populární a troufám si říci, že ani o spisovatelce nikdo ještě pořádně neslyšel, ale tahle kniha opravdu stojí za přečtení. Její humor mě rozesměje vždycky. A vždy se stejnou intenzitou.