Originální název: Villette

ISBN: 80-00-00663-4

Albatros (1999) 80-00-00663-4 249
Albatros (1990)
Albatros (1975)

Příběh anglické dívky, která od dětství žije bez rodičů a musí si sama zajišťovat prostředky k životu, se odehrává v Anglii a Belgii 19.stol.

Zkrácená podoba původní ságy Villette

Veronika
  27. 7. 2011, 18:19
Och, och, och... jeden z najnudnejších románov, aké som kedy čítala. Absolútne nesplnené očakávania, či už toho kompozičného alebo obsahového charakteru. Nedá sa ani zrovnávať s Jane Eyre alebo Na větrné hůrce.
Buřinka
  25. 7. 2016, 19:55
Knihu jsem četla před 26 lety, takže podrobnosti si již nepamatuji. Byla to oddychovka, kterou jsem si koupila, protože mě zaujal autorčin nejlepší román Jana Eyrová. Kvalit tohoto románu sice Villette nedosahuje, ale jak jsem již psala, je to oddychovka a nezatracovala bych ji...
marmeli
  13. 2. 2011, 10:25
Skvělá oddechová knížka, které nechybí kouzlo :) Líbí se mi styl psaní sester Brontë/ových a Charlotte není výjimka. Zvláště román Villete mi přirostl k srdci. Jediné, co mě zklamalo, byl konec... já vím, že spisovatel má právo na "pohyby" svých postav, ale tohle? Jestli se odhodláte tuto knížku číst, vynechejte poslední dvě strany, ať žijete v milé nevědomosti.
Lucielle
  13. 9. 2016, 22:38
Je to takova mila oddechova knizka, necekejte zadne hluboke myslenky ani zvraty. Kniha tece jako lina reka. Zda vas zklame nebo potesi zalezi asi na vasem momentalnim rozpolozeni. Co me tam trochu zlobilo byly rocni obdobi, ktere me nejak nesedely a skakaly sem a tam a taky umisteni mesta Villette, ktere nebylo blize urceno. Nakonec jsem se docetla ze to bylo imaginarni mesto, coz si myslim, ze u takoveho typu knihy vubec nebylo zapotrebi.
joedrahr
  27. 7. 2011, 19:52
Dějově velice nudné a lehce předvidatelné. Žádná zápletka prostě to je takový Profesor přepsaný z pohledu učitelky. S Janou Erovou to nemá nic společného. Další díla od Charlotte Brontë jsou vetšinou slabá.