Originální název: Blackboard Jungle

BB art - 2002
ISBN: 80-7309-093-7

BB art (2002) 80-7309-093-7 360
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1985)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1976)

Idealistický Richard Dadier, čerstvý universitní absolvent, je umístěn jako učitel na střední školu pro problematické žáky. Protože hned první den zakročí proti pokusu o znásilnění učitelky, nevytvoří si zrovna nejlepší pozici. (Založil/a: Oskar)

Evan Hunter Evan Hunter
*15.10.1926 - †06.07.2005

Gigant
  9. 6. 2013, 21:59
Velmi solidní dílo, které musí zároveň působit velmi odstrašujícím dojmem pro všechny budoucí učitele. Idealismus Richarda Dadiera je konfrontován s absolutním nezájmem studentů o školu, jejich otevřeným nepřátelstvím vůči učitelům a s cynismem svých kolegů kantorů. Dějově však znamenité a zajímavé.

4* - 70/100
dollyk
  10. 9. 2016, 7:25
Kniha od známého spisovatele detektivek, z nichž jsem zatím žádnou nečetl. Bylo to napsané skoro fragmentálně, ale spisovatel je skvělý vypravěč. Příběh byl vystavěný dobře, po dlouhé době jsem četl něco, o čem jsem nevěděl, jak se to vyvyne, ani jak to skončí, a bylo to fajn. Rick Daddie a jeho tichý souboj s praktickou školou. Černoch Miller jako jablko, které bylo chvíli shnilé, chvíli bez červa. Byl jsem rád, že se to nevydalo tou cestou, kterou jsem předpokládal, totiž k nějakému tomu Panu učiteli s láskou. Bylo to tvrdé a syrové.
Scarlett
  7. 8. 2013, 19:41
Je vidět, že tenhle pan spisovatel někdy vyučoval. Ztotožnila jsem se téměř s každou větou o problémových i pozitivních stránkách povolání učitelského i o školském systému vůbec. Přečteno za 1,5 dne..
ceBBek
  4. 10. 2011, 14:25
Skvělá kniha o strastech ambiciózního učitele, který naráží nejen na nezájem žáků, ale i nepochopení od ostatních profesorů. Je tedy v roli, kdy se snaží žákům něco předat, ale na této škole to není zrovna jednoduché. Čte se jedním dechem, doporučuji.