Cecilia Valdésová aneb Andělský pahorek

Cecilia Valdésová aneb Andělský pahorek Originální název: Cecilia Valdés o La loma del ángel
Poprvé vydáno celosvětově: 1972

Cecilia Valdésová patří k základním dílům kubánské literatury, její význam přesahuje hranice země, je to vlastně první latinsko-americký román na tomto kontinentě. Jedná se o romantický příběh - lásku mulatky a bělocha. Autor je v knize současně mistrem realistického detailu a umění charakteristiky. Před čtenářem se odvíjí barvitý, plastický obraz života Kuby 19. století, který má pro nás exotickou příchuť. V dramatických dějích se proplétají osudy nejrůznějších postav, od aristokratického panstva a havanských zbohatlíků po černé otroky. Autor nám zanechal jedinečný dokument doby, obraz společnosti, povah a mravů, jenž napovídá mnoho o minulosti Kuby. (Založil/a: tymor)

Cirilo Villaverde Cirilo Villaverde
*28.10.1812 - †1894

D.-e.-e.-
  27. 9. 2015, 23:00
Já musím bohužel přiznat, že mě kniha nebavila. Uznávám, že jsem při čtení nebyla v tom nejlepším rozpoložení, ale nakolik a zda vůbec to ovlivnilo mé hodnocení, si netroufnu říct. Asi tak 150 stran jsem měla dojem, že autor stále mapuje postavy před zahájením očekávaného děje. Čtivější to začalo být až po odjezdu na farmu, tedy zhruba v poslední čtvrtině knihy, což mi nestačí. Zajímavé pro mě byly občasné zmínky o praktikách obchodu s otroky.