A co když je to pravda?
Originální název: Et si c´était vrai...

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01795-4

Albatros (2005) 80-00-01795-4 220
Olympia (2001) 80-7033-709-5 192 přeloženo jako: JSTE ZŘEJMĚ JEDINÝ ČLOVĚK NA SVĚTĚ, SE KTERÝM MOHU SDÍLET SVÉ TAJEMSTVÍ

Romantická komedie založená na příběhu dvou mladých lidí dokazuje, že láska je opravdu nesmrtelná.
Americký architekt Arthur žije v nově pronajatém bytě v San Franciscu a ani náhodou nepřemýšlí o tom, že by se mu mohl zjevit duch. Ten přichází v podobě Lauren, které byt patří, avšak po těžké automobilové nehodě je v nemocnici v hlubokém komatu. Po podivuhodném setkání se dva "nájemníci" bytu sbližují a dostávají do spletitých romantických a komických situací. Tento neobvyklý vztah je však ohrožen Laureninou matkou, která se rozhoduje ukončit život své dcery... (Založil/a: Jasmína)

Marc Levy Marc Levy
*16.10.1961

23.44
  24. 6. 2012, 18:25
Bylo to pěkné. Rychlé čtení, nejlépe jako oddychovka na dovolenou. Zajímavá myšlenka, bez zbytečných filozofických úvah, žádné komplikované charaktery. Love story, dokonce jsem zaslzela.
Francesco
  29. 1. 2014, 12:53
Kniha byla velmi čtivá, s originálním dějem. Rozhodně je lepší kniha než filmové zpracování kde jak píše elenče je děj skutečně o mnoho zkrácen.
Mira
  24. 10. 2012, 8:55
Líbilo se mi to.Příjemná knížka,kterou řadím mezí své "pohádky pro ženy".Film jsem neviděla,takže srovnávat nemohu.
Maikeru
  8. 9. 2016, 21:35
Přiznávám, že film s Markem Ruffalem v hlavní roli jsem viděla dřív. Poté, co jsem byla filmem okouzlena, jsem hned prošmejdila internet a knihu si jen tak pro radost koupila. Byla jsem na ní hodně zvědavá a snad nejlepší částí bylo, že jsem si v hlavě představovala herce v daných situacích, které ve filmu nebyly. A že jich nebylo málo.
Kniha je skvělá, čtivá, oddechová romantika. Vysílá spoustu myšlenek a kombinuje je s tím nejdůležitějším - se životem a schopností žít. Já teda v metru rozhodně slzela. Jsem moc ráda, že jsem na film i knihu narazila, protože tento příběh je prostě kouzelným snem, jenž vykouzlí úsměv na tváři, když slunce na nás nezáří. Je to to kouzlo, jenž nám připomíná proč jsme tady a děláme to, co děláme.
Lillian
  6. 3. 2014, 21:11
Skvělá knížka, velmi pěkně a rychle se četla. Nejlepší část - příběh s "bankou". Velmi dojemné a hlavně pravdivé, to mě dostalo. A jak už bylo psáno - děj filmu je poněkud pozměněn a osekán, ale myslím, že i přesto stojí za shlédnutí, obzvlášť potom herecké výkony hlavních hrdinů.
elenče
  21. 1. 2012, 20:13
Skvělá romantická komedie s nádechem tajemna a napětí. Filmová verze A co když je to pravda, podává značně osekaný děj. Holt americké uchopení francouzských předloh, často dopadá rozpačitě.
kilken
  29. 9. 2010, 9:33
Ahoj všem, ráda bych se zeptala jestli se Vám kniha zdála lepší než film, a taky jestli je kniha podle filmu nebo film podle knihy. Díky za info....=)