Hrdinové ohně

Hrdinové ohně Originální název: The Smoke Jumper

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-0978-0

Knižní klub (2003) 80-242-0978-0 553

Strhující příběh o lásce a statečnosti, o přá-telství, odpuštění, ale především o nesmírné odvaze nás přivádí na americký Středozápad v období velkých požárů. Sledujeme osudy přátel - parahasičů Connora a Eda, kteří procházejí ohnivým peklem a milují tutéž ženu. Julie miluje Connora, ale chodí s Edem. Tragédie a požár rozhodnou... Jeden z nich se vydává do Afriky, aby prošel peklem horším než stepní požáry - válkou ve Rwandě. Autorovi se podařilo skvěle vystihnout prostředí požáru v Montaně i válečné vřavy uprostřed minových polí; udržuje v napětí až do poslední stránky… (Založil/a: Jasmína)

MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 18:08
Kniha byla v některých místech velmi dojemná. Příběh se rozvíjí v průběhu několika let. Děj byl zbytečně zdlouhavý a konec knihy se dal očekávat.
EmiTu
  20. 1. 2015, 22:03
Dva odvážní muži, samozřejmě nejlepší přátelé a jedna krásná žena, záchrana života s nešťasnými následky, jeden má milovanou ženu a druhý se vydává na cesty, pak je tu dcera a osud, který to všechno vyřeší a může to dospět k dramatickému finále. Pro mně moc předvídatelné, sice zasazené do hodně zajímavých míst, ale i tady nebylo nic překvapivého. Co mně opravdu zaujalo, byl příběh Skye ze začátku knihy, ta byla opravdová.