Peking

Originální název: Peking

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-722-0

BB art (2002) 80-7257-722-0 500

Historický román sleduje detailní pohled na moderní Čínu od tzv. Dlouhého pochodu ve 30. letech přes kulturní revoluci v 60. letech až do smrti Mao Ce-tunga.
Mladý anglický misionář je poslán počátkem 30.let do jižní Číny. Právě v této oblasti mají své sídlo komunisté, kteří se pod tlakem Kuomintangu vydávají na svůj Dlouhý pochod. Misionář je i se svou rodinou zajat, manželka je popravena a on se svou zrovna narozenou dcerkou prožije všechny strasti této cesty. Dítě přežívá jen díky péči čínské revolucionářky Mei-ling. Mezi ní a misionářem Kellnerem se vytváří hluboký celoživotní vztah. Po letech se Kellner vrací i se svojí dcerou zpět do Číny a snaží se pomoci svým známým , kteří jsou oběťmi nových krutostí kulturní revoluce. Obsáhlý román je nejen hluboce emotivní, ale i historicky pravdivý a vnímavý k problémům lidí. (Založil/a: yvona)

#čína
Anthony Grey Anthony Grey
*1938

Ariko
  14. 5. 2015, 22:11
Zajímavá kniha. To ce se mi na ní líbilo moc je to, že krom beletristické části má i část ryze historickou, kde autor popisuje všeobecně danou dobu a pak do ní zasadí příběh konkrétních lidí.