Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zlatý věk

92%
5 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zlatý věk Originální název: The Golden Age
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-227-7
Počet stránek: 380
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2007) 978-80-7193-227-7 380

První kniha série Zlatý věk.

V deset tisíc let vzdálené budoucnosti jsou lidé rovni bohům, nesmrtelní a téměř všemocní, schopni vytvořit nová slunce a znovu obnovit lidské tělo i mysl. Faeton z domu Radamantů objeví ve své minulosti prázdné místo, celá staletí paměti vymazaná vládci slunečního systému. Při pokusu získat vzpomínky zpět proti němu stojí celá společnost Zlaté Ekumeny. Stejně jako jeho mýtický jmenovec vzlétl Faeton příliš vysoko a byl svržen zpět. Dopustil se jediného nedovoleného činu v utopicky založeném vesmíru. A nyní musí objevit, čím se tolik provinil a kým ve skutečnosti je. Musí odkrýt svou minulost a změnit budoucnost celého lidstva tak, že se ho pokusí vyvést ze staletí trvající stagnace vstříc ke hvězdám.

Americký spisovatel John C. Wright je typem autora, jenž přistupuje k psaní fantastiky s ambicemi přesahujícími běžnou produkci. V případě Zlatého věku se pokusil napsat dílo zasazené do budoucnosti tak vzdálené, že si ji lze jen stěží představit a přitom jí ještě porozumět. Pokračuje tak v tradici nastolené mistry fantastického žánru - Alfredem E. van Vogtem, Rogerem Zelaznym a Jackem Vancem. (Založil/a: Djkoma)

(více)  
John C. Wright John C. Wright
*??.??.1961

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
20% 20% 20% 20% 20%
  31. 1. 2013, 20:20
Přes kladné recenze, které mě navnadily na to, že si přečtu špičkové sci-fi z daleké budoucnosti, jsem poměrně rychle dospěl k vystřízlivění. Prvních 250 stran bylo čiré utrpení, vše se zde odehrává ve virtuálním světě, kterému jsem nedokázal přijít vůbec na chuť. Děj se zde jen líně převaluje od ničeho k ničem a hřebíček do rakve zarážejí sálodlouhé popisy nedůležitých věcí. Z čtenářského utpení mě dostala až poslední třetina, kde došlo ke zlepšení, zde má příběh už nějakou gradaci a jakž takž hlavu patu, což tuto knihu zachránilo od odpadu. ===20%
Balu
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 9. 2012, 12:48
Souhlas s Djkoma - zpočátku docela těžké čtení, ale jakmile člověk zjistí, jak to číst, od knihy se neodtrhne. Autor přímo hýří nápady, které skvělým způsobem dokreslují prostředí, ve kterém lidstvo téměř dosáhlo hranice božství... s heretikem Faetonem, který díky mezeře v paměti ani neví, proč se jím vůbec stal.
Těším se na Fénixe vítězného.
Djkoma
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 3. 2010, 19:49
John C. Wright a první díl trilogie o Zlaté Ekumeně. Z počátku rozhodně těžké čtení, ale Wrightův úžasný smysl pro detail a působivost celku vás brzy okouzlí komplexností i pochopitelností příběhu. Přestože jde o svět vzdálený našemu, najdeme se v něm. Vzdáleností od dnešního světa podobné například Duně, ale jdoucí po jiných základech a jiném poselství. Úchvatnost Faetonovi výpravy za pravdou a pochopením vlastní identity je skvěle napsané, brzy se vám dostane pod kůži a těžko knihu před dočtením doložíte. Koho neuchvátí příběh jako celek, tomu se nabízí zajímavé pohledy autora na společnost i na nové chápání reality. Mě osobně si získala hra, kterou hraje Faetonova žena o tvorbě vlastního světa (stanete se Bohem a vytvořte vlastní svět, v kterém ubíhá čas a vy ho formujete, lidé jsou spokojení či nespokojení a přechází mezi všemi světy všech hráčů, popř. soutěžících. Fantazií napěchovaná výprava do vzdáleného, ale tak blízkého světa... PS:pokud váš zarazily některá složitá slova v počátku čtení, nebojte se, vše dostane rychle pod kůži i díky skvělému překladu pana Vladimíra Lackoviče.