Černé housle

Černé housle Originální název: Le Violon Noir

Metafora - 2006
ISBN: 80-7359-031-X

Metafora (2006) 80-7359-031-X 108

W. A. Mozart a mistrovství francouzského autora Maxence Fermina jako by se zase skrývalo mezi slovy, poletujícími s lehkostí a kreslícími podmanivou, snovou atmosféru… vyprávějící o umění, o snech a o nehmotných říších, ve kterých se rodí inspirace… Jsme v Benátkách koncem 18. století. Do města vtrhly při svém „italském“ tažení napoleonské jednotky. Johannes Karelsky, houslista s geniálním talentem, musí narukovat do francouzské armády. Když je však boji zraněn, ocitne se na bytě u záhadného výrobce houslí, který je kromě toho vášnivým šachistou a milovníkem kořalky… Oba tajemní muži si brzy porozumí a jejich vztah, založený na vzájemném respektu, tichu a hudbě, přeroste v přátelství. Záhadná ozvěna ženského hlasu, o níž nikdo netuší, kam až je zavede, zpečetí nakonec jejich svazek smrtí. Jsou černé housle, dílo mistra houslaře, nástrojem zatracení, nebo vykoupení? (Založil/a: jamalka)

Maxence Fermine Maxence Fermine
*??.??:1968