Nikdy nevíš

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3726-8

Knižní klub (2012) 978-80-242-3726-8 424

Po úspěchu psychologického thrilleru Stále nezvěstná přichází jeho autorka s dalším mrazivým příběhem. Sára Gallagherová touží celý život po jediném – dozvědět se něco o svých biologických rodičích. Po letech se jí konečně podaří dostat se jim na stopu, to, co zjistí, však nečekala ani v nejhorších snech. Matka jako jediná oběť sériového vraha, která mu dokázala uniknout. A otec? Co když v Sářiných žilách koluje krev zločince? Zločince, který o existenci své dcery, potažmo vnučky, dosud neměl ani tušení? Od toho okamžiku už Sara nepátrá, ale utíká – před minulostí, zvědavostí veřejnosti i senzacechtivými novináři… (Založil/a: Moreanne)

Chevy Stevens Chevy Stevens
*1973

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:00
Skvělý psychothriller. Polapí Vás a pustí až s poslední stránkou. Jen ten konec mě trošku rozhodil, ale i tak dávám plný počet hvězdiček. Perfektně popsaná psychika hl. hrdinky, člověk se do ní dokázal úplně vžít.
KamcaR
  18. 5. 2013, 8:35
Dávám o jednu hvězdičku méně než u první autorčiny knihy, protože z mého pohledu se napětí a dramatičnost rozjíždí daleko pozvolněji, než tomu bylo u Stále nezvěstné (a trochu přimhuřuji oko nad zápletkou). Také bloky s psychiatričkou už nejsou tak originální jako poprvé a místy mi čtivost brzdily. Minimálně druhá polovina románu ale nedovolí knihu odložit. Líbilo se mi, jak byla napsaná většina postav, působivé byly i sondy do vztahů dítě-rodič, které často nechtěně, a přitom tak zásadně odmala utvářejí jedince a mají vliv na celý jeho další život. Jsem si jistá, že až v regále knihkupectví narazím na další román od této autorky, znovu si ho koupím.