Průvodce světem plastikového modeláře

Průvodce světem plastikového modeláře
Originální název: Průvodce světem plastikového modeláře

IFP Publishing - 2012
ISBN: 978-80-87383-16-2

IFP Publishing (2012) 978-80-87383-16-2 200

Kniha Průvodce světem plastikových modelů je určena každému, koho okouzlil ten svět miniatur postavených vlastním úsilím, ať už patří k úplným začátečníkům nebo pokročilejším adeptům tohoto bezpochyby krásného koníčka. Začátečníci se dozví vše o základní stavbě modelu od jeho výběru až po jeho úspěšné dokončení, pokročilejší se pak naučí používat složitější metody práce a zbude čas i na spoustu triků a „fíglů“ z bohaté studnice zkušeností autora.
Autor knihy Jakub Vilingr je vynikajícím modelářem, duchovním otcem a provozovatelem stránek Modelplac.cz, externím spolupracovníkem časopisu REVI, úspěšným účastníkem mnoha modelářských soutěží a lektorem modelářských workshopů domácích i zahraničních.
Touha tvořit obraz skutečnosti je stará jako lidstvo samo. V průběhu historie na sebe brala nejrůznější podoby, od maleb v jeskyni Altamira a Věstonické venuše až po moderní sochařské plastiky. Součástí a jednou z mnoha větví tohoto lidského snažení je i plastikové modelářství. Klukovská touha vlastnit opravdový model opravdového auta, letadla nebo jiného objektu zájmu se tady kombinuje s rukodělnou zručností a sběratelskou vášní. Vždyť který z pánů kluků jakéhokoliv věku někdy nezatoužil mít doma zmenšeninu pravého letadla, hrdinského stroje z války nebo malou kopii slavného automobilu. Komu by se nezrychlil tep při pohledu na krásné modely skutečných strojů?
Stavba plastikových modelů je ušlechtilý koníček vhodný pro všechny generace. Kniha Jakuba Vilingra vás vtáhne do jejich světa a podá pomocnou ruku nejen začátečníkům, ale nabídne nové znalosti a dovednosti i modelářům pokročilým. (Založil/a: Moreanne)

Gaspi_CZ
  3. 1. 2013, 12:02
dobře napsaná kniha, která mi pomohla najít objevit nové postupy , které mi nyní pomáhají v práci.