Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kniha vražd

88%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kniha vražd Originální název: The Murder Book
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Nejnovější vydání:
Domino - 2003
ISBN: 80-7303-114-0
Počet stránek: 453
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2003) 80-7303-114-0 453

Policejní psycholog Alex Delaware obdržel děsivou poštovní zásilku: album plné hrůzných fotografií zavražděných lidí. Jakmile spatří snímky Alexův přítel, detektiv Milo Sturgis, okamžitě ho upoutá jeden snímek. Je na něm mladá žena, bestiálně zmučená, uškrcená a pohozená nedaleko dálnice. Jejího vraha měl za úkol vypátrat právě Sturgis, tehdy policejní nováček - ale bohužel neuspěl.
Nyní se s Alexovou pomocí pouští do případu znova a doufá, že se jim společně podaří zjistit, co se před dvaceti lety skutečně stalo. Každý jejich krok je však sledován kýmsi, kdo si zjevně nepřeje, aby zůstali naživu. A zatímco Milo s Alexem odkrývají jednu vrstvu děsivého tajemství za druhou, začíná jim být jasné, že nejde pouze o vraždu jedné zapomenuté dívky, ale že se nitky případu táhnou mnohem dál... (Založil/a: smiduska)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Eidalon
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 1. 2015, 17:58
Další z knih Jonathana Kellermena a i ze série, kde bok po boku řeší případy detektiv Milo Sturgis a jeho přítel, psycholog na volné noze, který má již vyděláno a policejní spolupráce mu pepří jinak fádní život Alex Delaware. Těch příběhů je již celá řada (někdy si dám práci a pokusím se je chronologicky poskládat).

Vedle těchto hlavních postup vystupuje na scénu i Milův partner, Alexova přítelkyně (obé známe z předchozích či jiných knih pana Kellermana) a pak samozřejmě policejní případ, který tak trochu vybočuje z denní rutiny policejní práce oddělení vražd.

Děj se rozbíhá po té, co je Alex a Milo konfrontován s děsivou poštovní zásilkou: albumem plným hrůzných fotografií zavražděných lidí – onou Knihou vražd – ve které Milo poznává řadu případů policejní historie a dokonce i svůj nevyřešený případ z počátku kariéry, ze kterého byl za podivných okolností odvolán hned v úvodu vyšetřování.

Opět Vám autor v knize servíruje řadu zápletek, dramatických situací, rozkrývá Alexovy motivace a předkládá propracovaný příběh, kde víc než zbraně haraší psychologie, dedukce a prostá logika.

Rozkryje se nejeden kostlivec ve skříni, doodhalí stará pravda, že peníze a majetek představují moc a nedotknutelnost, kterou se zastiňují i mnohé zločiny či prohřešky zlaté mládeže, která již roupama neví, jak se lépe zabavit.

Děj plyne a postupně se čtenář dozví vše podstatné. Milo opět zestárne na těle i duši, Alex si ujasní své priority, malé ryby jsou potrestány a ty velké plují dále, i když tentokrát si autor na vinících nakonec dost zgustl.

Kellermenův standard, kdo máte rádi psychologickou dedukci a detektivky v podobném stylu, kniha Vás určitě nezklame . . . a kdo máte Kellermena načteného pak vězte, že napsal i lepší dílka, ale ani toto nevybočuje z lehkého nadprůměru.
Buřinka
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 9. 2016, 8:48
Kniha vražd mě "chytla" hned od počátku. Album plné fotografií zavražděných lidí, které obdrží psycholog Alex nastartuje nové, zpočátku neoficiální vyšetřování. Po letech se tak Milo Sturgis znovu dostává i k případu u jehož vyšetření kdysi neuspěl. Na povrch vyplouvají dvacet let staré záležitosti...uspěje Milo a Alex v souboji s někým, kdo nechce dávnou minulost znovu otevírat? Řadím k těm lepším Kellermanovým knihám...
maurarita
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 8. 2015, 17:54
Napínavá a chytlavá detektivka která vás vtáhne do napínavého děje s výtečnou atmosférou ,je čtivá a udržuje v napětí až do samotného konce.