Mlčící dívka

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3735-0

Knižní klub (2012) 978-80-242-3735-0 288

V jedné z temných bostonských postranních uliček se objeví uřezaná ženská ruka. Na střeše prázdného domu se najde tělo, co k oné ruce patří. Tělo rusovlásky v černém a s proříznutým hrdlem. Na oblečení jí ulpěly dva stříbrné chlupy, jediné vodítko pro detektiva Jane Rizzoliovou a soudní lékařku Mauru Islesovou. Tentokrát nečelí běžnému zločinu, ale ozvěnám staré čínské legendy. A také vrahovi s rychlým mstícím ostřím dávného meče. (Založil/a: Snicketka)

orisi
  17. 1. 2014, 12:11
Netuším proč někteří považují za "slabší" . Kniha se mě velmi líbila . Zajímaví děj který je čtiví a svižný .
Kebab Bursa
  14. 6. 2013, 21:59
Ani poslední u nás vydaná knížka Gerritsen nezklamala. Splnila přesně to, co jsem od ní očekával. Mix napětí k nevydržení, špetka soukromí Jane a Maury, americky kotrmelec alias odhalení pachatele a ještě něco malého a překvapivého takřka po titulkách.
Ruxandra
  15. 5. 2013, 7:39
Gerritsen mě nezklamala. Jako vždy úžasný zážitek - nechybí napětí ani zajímavá zápletka. Nemůžu se dočkat další knihy Rizzoli&Isles:)
Trina1
  13. 8. 2015, 8:34
Konečně po dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Co mě ale mrzí je to, že mi začíná být nesympatická Maura. Možná to bylo ale jen v tomto příběhu a příště už bude zase vše v pořádku. Uvidíme.
Franny_Glass
  1. 1. 2013, 20:41
Bohužel zatím asi nejslabší autorčina kniha. Co je ale zajímavý a co vnímám jako velký plus je popsání chodu čínské čtvrti, komunity. Samotná zápletka ale slabší, bohužel i napětí teď spíše chybělo. Ale věřím,že další knížka opět překvapí! ;)
Yggdrasil
  4. 3. 2013, 13:04
Tak trochu jiná Gerritsen než jsme zvyklí. Její styl zůstává což je dobře, při popisu čínské čtvrti, komunity i celého příběhu, jen příběh sám není tak úplně to co bych od ní očekávala a na co jsem zvyklá. Kniha rozhodně není špatná, jen je to takové slabší kafíčko.