Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Strážce času

78%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Strážce času
Autor:
Originální název: The Time Keeper
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-970765-9-7
Počet stránek: 242
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-970765-9-7 242

Od autora Mitche Alboma, který inspiroval miliony lidí po celém světě knihami jako Tuesdays with Morris (úterý s Morrisem) a The Five People You Meet in Heaven (Pět lidí, které potkáš v nebi), přichází jeho nejpůsobivější román The Time Keeper (Strážce času ) - poutavá legenda o prvním muži na Zemi, který počítal čas.

V nejnovějším románu Mitche Alboma je vynálezce prvních světových hodin potrestán za to, že se pokoušel měřit nejúžasnější Boží dar - čas. Je vyhoštěn na staletí do jeskyně a přinucen naslouchat hlasem všech, kteří ho léta hledali. Nakonec, když byla jeho duše skoro zlomená, Otec čas mu udělil svobodu, spolu s magickými přesýpacími hodinami a posláním: příležitostí splatit svůj dluh tím, že naučí dvou pozemských lidí skutečnému významu času.

Zatímco počítání času začalo tak nevinně, dnes už dominuje v našich životech a nevíme si bez něj představit jediný den. Vynálezce se vrací právě do našeho světa a začíná svou cestu za vlastní záchranou se dvěma rozdílnými partnery: jedním je dospívající dívka, která si chce vzít život, přičemž druhým je vlivný starý obchodník, který chce žít navěky. Aby zachránil sám sebe, musí zachránit obou.

Tato evokující próza v sobě nese neobyčejný příběh, který inspiruje čtenáře, aby znovu zvážil své vlastní představy o čase, jak ho tráví a jaký cenný ve skutečnosti je. (Založil/a: Snicketka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

snedy
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 11. 2013, 12:35
Škoda, že všechny ty zajímavé myšlenky a příjemný příběh nezůstane v metaforické a mnohoznačné rovině až do konce. Konečné našroubování na Boha bylo naprosto zbytečné a doslovné. Škoda.
blala
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 4. 2015, 13:30
Příběh o dívce, která žije jen s matkou. Vzhledově je pod průměrná. Zamiluje se do chlapce, ale ten její city neopetuje a ještě ji ponizi na FB. Zhroutí se a chce spáchat sebevraždu. Současné se odehrává druhy příběh, kdy bohatý obchodník ma rakovinu a umírá. Chce se nechat zmrazit, az na jeho nemoc najdou lék, tak chce byt rozmrazen a žít dal. Oba si neuvědomují, co by způsobily jejich činy, kdyby byly dokonany. Otec Čas je vezme do budoucnosti a ukáže jim, jak by ublizili svým rodinám. Uvědomí si, ze maji zit na plno a užívat si každý okamžik.
Měli bychom si to uvědomit všichni.
Jsem rada, ze jsem si knihu mohla přečíst.