Dům stínů

Originální název: 77 Shadow Street

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-235-0

BB art (2012) 978-80-7461-235-0 352

Nad nejmenovaným velkým americkým městem se tyčí vrch, na němž stojí Pendleton – luxusní obytný dům z konce 19. století. Jednou za 38 let dochází v domě k podivným jevům, které si vyžádají i oběti na životech. Jednoho deštivého a bouřlivého adventního dne roku 2011 se znovu uzavírá osmatřicetiletý cyklus a obyvatelé domu jsou konfrontováni s hrůznými jevy, jež se vymykají zdravému rozumu a představují smrtelné nebezpečí nejen pro dotyčné jedince, nýbrž i pro existenci celé lidské rasy. Americký mistr tajemna a záhad je v nejlepší formě, ve které kloubí horor, thriller a science fiction do strhujícího toku napínavého příběhu. (Založil/a: al-ma)

Kanuska
  6. 3. 2013, 22:10
Dávám 100% - ani ne tak celému příběhu,ikdyž je skvělý, ale hlavně Koontzovi, že se vymanil z toho stereotypu, který se točil kolem jeho příběhů už několik let. Poslední dobou to bylo jen - On, nějaký téměř dokonalý muž s podivným smyslem pro humor, který potkal Ji, tu skvělou a dokonalou, jenž byla jeho druhým já a posléze čelili spolu zlu,které porazili. Nebo šlo pouze o jednu osobu, jenž musela někoho, nebo sebe zachránit, aniž by se v příběhu vyskytovalo více důležitých vedlejších postav.
V Domě stínů je vše jinak - starý dům, s děsivou minulostí, plno nájemníků žijících různorodými životy a pak tu je TO a to má hlad.
A pokud tušíte, že znáte původ zla a že to není až taková novinka u Koontze - Mýlíte se :)
Wictarion
  2. 9. 2013, 10:34
Ze začátku mi to připomínalo jeho román Tvář, který dvakrát nemusím. Pak ale děj směřoval jiným směrem, který mi víc vyhovoval. Bohužel se mi zdálo, jako by se autor nechtěl s postavami vůbec rozloučit a všemožně vymýšlel, jak jim umožnit přežít. Ale i přesto se to četlo dobře a bylo to napínavé.
KuroHaru
  4. 7. 2014, 20:52
Podle anotace vypadá kniha jako zajímavá duchařina, takže jsem byla nakonec trochu zklamaná těmi sci-fi prvky; mám raději Koontzovu klasiku, takže přesto, že tato kniha nebyla špatně napsaná, moc mě to nechytlo, protože sci-fi není zrovna můj šálek čaje a mezi Koontzovými díly se najdou i lepší.
WorryJim
  24. 4. 2013, 7:06
Nebyl jsem zrovna odvázán. Tři hvězdy díky námětu, pouze to zpracování není zrovna můj šálek... Nejdřív jsem nevěděl kdo je hlavní hrdina a později se často prostě nic nedělo. Koontz má rozhodně lepší knihy.