Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví

67%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví
Autor:


Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-260-2650-1
Počet stránek: 403
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-260-2650-1 403 UFITA

V dalekém Samarkandu je v říjnu 1449 zavražděn chórezemský sultán a mimořádný hvězdář Ulugbek. Jeho hvězdářské výpočty se ocitnou na stole papeže Mikuláše V. a také význačného kardinála Alfonsa Borgii a kardinála Mikuláše Kusánského. Svatý stolec panikaří z očekávaného druhého příchodu Ježíše Krista. Kdy, kde a jak se Ježíšův příchod má uskutečnit skrývají právě hvězdářské tabulky Ulugbeka a Kristův horoskop. Jak je možné příchodu Krista zabránit?
V mnišském Řádu bratří kazatelů existuje zvláštní skupina Pátračů po Ježíšových mystických tajemstvích o nichž se zmiňuje Bible. Krok za krokem se mnich Andreas a mniška Irena se orientují v skrytých poselstvích. V nejstarších dominikánských klášterech v Toulouse a v Prouille, v Boloni a v Římě rozkrývají šifrované zprávy vedoucí k hliněným nádobám ukrytým v zapomenutých katakombách. Postupně odhalují esoterické učení, které déle než tisíc let ohrožovalo samotné základy katolické
církve. Cesta pátračů je úspěšná. Světlo světa spatřují pečlivě utajované posvátné svitky, které obsahují největší křesťanská mysteria.
Vnímavému čtenáři autor předkládá velkou spoustu dramatických zápletek a překvapujících
rozuzlení i šokujícího epilogu. Kniha obsahuje vedle poutavého příběhu i celou řadu poselství a zásadních námětů k zamyšlení o životě.
Situace popisované v knize jsou autorovou fikcí jen v nezbytných momentech, z velké části se opírají o doložené historické reálie a o skutečné historické osoby, jejich život a názory. (Založil/a: Tyet)

(více)  

Komentáře



Nové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tyet
40% 40% 40% 40% 40%
  12. 12. 2012, 23:05
Knihu vydalo nakladatelství Červený hrádek v edici Ufita 2012, pro jistotu neuvádí v tiráži překladatele - a není divu - překlad je naprosto tragický a úplně mi zkazil dojem z knížky, která mohla být obsahově docela zajímavá. Za tak pokaženou knížku (a to nemluvím o sazbě) by se mělo trestat.
zelmi
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 1. 2014, 14:14
Kniha se dobře čte, i když začátek je trochu kostrbatější, ale to se rychle zvrátí. Román staví na dvou základech - historických faktech či domněnkách a zároveň popisuje příběh dvou lidí z kláštěrů.
Neříkám, že se jedná o mistrovské dílo, ale není mnoho knih, které by se zaobíraly podstatou existence církve právě tímto způsobem. Protože se o tuto problematiku zajímám, je pro mne čtení formou románu odpočinkové, narozdíl od knih, které předkládají spoustu faktů a člověk se musí velmi namáhat při jejich čtení.
I když má kniha ještě dvě pokračování (zatím vyšlo druhé), myslím, že tajemství zůstane po celou trilogii zachováno. I tak kniha stojí za to. Bohužel ceny obou výtisků jsou nehorázné.
lucie.e
  22. 1. 2015, 10:28
Nakladatelstvi prekladatele ani uvest nemohlo, protoze tohle preklad neni - autor je ceskeho puvodu, ale psal pod jinym jmenem /coz lze zjistit z poslednich stran ebooku posledniho dilu, kde uvadi jiz vydane knihy/