Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví

Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-260-2650-1

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-260-2650-1 403 UFITA

V dalekém Samarkandu je v říjnu 1449 zavražděn chórezemský sultán a mimořádný hvězdář Ulugbek. Jeho hvězdářské výpočty se ocitnou na stole papeže Mikuláše V. a také význačného kardinála Alfonsa Borgii a kardinála Mikuláše Kusánského. Svatý stolec panikaří z očekávaného druhého příchodu Ježíše Krista. Kdy, kde a jak se Ježíšův příchod má uskutečnit skrývají právě hvězdářské tabulky Ulugbeka a Kristův horoskop. Jak je možné příchodu Krista zabránit?
V mnišském Řádu bratří kazatelů existuje zvláštní skupina Pátračů po Ježíšových mystických tajemstvích o nichž se zmiňuje Bible. Krok za krokem se mnich Andreas a mniška Irena se orientují v skrytých poselstvích. V nejstarších dominikánských klášterech v Toulouse a v Prouille, v Boloni a v Římě rozkrývají šifrované zprávy vedoucí k hliněným nádobám ukrytým v zapomenutých katakombách. Postupně odhalují esoterické učení, které déle než tisíc let ohrožovalo samotné základy katolické
církve. Cesta pátračů je úspěšná. Světlo světa spatřují pečlivě utajované posvátné svitky, které obsahují největší křesťanská mysteria.
Vnímavému čtenáři autor předkládá velkou spoustu dramatických zápletek a překvapujících
rozuzlení i šokujícího epilogu. Kniha obsahuje vedle poutavého příběhu i celou řadu poselství a zásadních námětů k zamyšlení o životě.
Situace popisované v knize jsou autorovou fikcí jen v nezbytných momentech, z velké části se opírají o doložené historické reálie a o skutečné historické osoby, jejich život a názory. (Založil/a: Tyet)

Tyet
  12. 12. 2012, 23:05
Knihu vydalo nakladatelství Červený hrádek v edici Ufita 2012, pro jistotu neuvádí v tiráži překladatele - a není divu - překlad je naprosto tragický a úplně mi zkazil dojem z knížky, která mohla být obsahově docela zajímavá. Za tak pokaženou knížku (a to nemluvím o sazbě) by se mělo trestat.
zelmi
  2. 1. 2014, 14:14
Kniha se dobře čte, i když začátek je trochu kostrbatější, ale to se rychle zvrátí. Román staví na dvou základech - historických faktech či domněnkách a zároveň popisuje příběh dvou lidí z kláštěrů.
Neříkám, že se jedná o mistrovské dílo, ale není mnoho knih, které by se zaobíraly podstatou existence církve právě tímto způsobem. Protože se o tuto problematiku zajímám, je pro mne čtení formou románu odpočinkové, narozdíl od knih, které předkládají spoustu faktů a člověk se musí velmi namáhat při jejich čtení.
I když má kniha ještě dvě pokračování (zatím vyšlo druhé), myslím, že tajemství zůstane po celou trilogii zachováno. I tak kniha stojí za to. Bohužel ceny obou výtisků jsou nehorázné.
lucie.e
  22. 1. 2015, 10:28
Nakladatelstvi prekladatele ani uvest nemohlo, protoze tohle preklad neni - autor je ceskeho puvodu, ale psal pod jinym jmenem /coz lze zjistit z poslednich stran ebooku posledniho dilu, kde uvadi jiz vydane knihy/