Poslední oběť války

Poslední oběť války Originální název: Poslední oběť války
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jedná se o dokumentární román, zpracovaný podle skutečných příběhů lidí z Jihlavského jazykového ostrova, které jsem od nich slyšel v rámci své psychiatrické praxe, odehrává se v blíže nejmenované vesnici na hranici německého jazykového ostrova a českého obyvatelstva, na příběhu vztahu mladých lidí se rozvíjí vztahy mezi Němci a Čechy v období před válkou, v období války a zachytává i odsun Němců. Je to knížka s výrazně dramatickým dějem, vrcholovou scénou je taky skutečný příběh zabití Němce Čechem, který se pak oženil s jeho ženou a přisvojil si jeho dítě. V druhé části je pojednáváno obrazně řečeno o tom že spravedlnost nakonec dožene každého - tragický konec manželství se smrtí matky toho přisvojeného malého Němce, když se ten dozví, že jeho otec není vlastně jeho otcem, ale ve skutečnosti vrahem jeho pravého otce.
Vydáno v nakladatelství Tagadesign (Založil/a: s-reader)