Megafortress

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Olympia - 2006
ISBN: 80-7033-899-7

Olympia (2006) 80-7033-899-7 272

Napínavý příběh z prostředí americké vojenské letecké základny v Nevadě, která je zároveň nejrozvinutější americkou bojovou laboratoří. Dreamland je domovem útočného oddílu Whiplash. Muži a ženy této jednotky jsou pro své schopnosti prvním týmem, který prezident povolá v případě zásadního ohrožení Ameriky...
Nukleární, biologické a chemické zbraně v rukou teroristů a zemí třetího světa spolu s letitými náboženskými a etnickými konflikty představují vysoká rizika. Amerika jako jediná zbývající světová velmoc se zdá být schopna udržet světový mír. Dokáže to ovšem i za této vyhrocené situace? Odpovědí je Dreamleand, technologické bojové letecké centrum v Nevadě, které je zároveň nejrozvinutější bojovou laboratoří. Ta je také domovem útočného oddílu Whiplash, jednotky, jejíž muži a ženy nechávají daleko za sebou běžné vojenské útvary a jsou prvním týmem, který prezident povolá v případě zásadního ohrožení Ameriky. (Založil/a: vladislaus)

HELLBOY-DB
  23. 8. 2015, 19:37
Vstup na scénu s tajným vládním projektem a proslulou oblastí v Nevadě mě přinutil chvilku věřit, že z knihy se vyvine něco jiného a mnohem lepšího, než to co následovalo. Přesun dějové linie ze základny k tajné vojenské misi do Afriky mě svým vyloženě vojenským pojetím minul a to mám akční části příběhů v oblibě. Zdejší akce ale byla taková ta vojenská rutina bez nějakého náboje a samotný motiv (kdyby to jen autoři tušili), který byl spouštěčem celé akce, je ve srovnání s aktuální situací v oblasti (kdo s čím začal a jak to dopadlo) celkem úsměvný. ===40%