Paprsek smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Olympia - 2008
ISBN: 978-80-7376-112-7

Olympia (2008) 978-80-7376-112-7 360

Třetí díl o letcích z americké výzkumné základny Dreamland se odehrává při misi v Iráku.Americké posádky tady mají vyhledávat stanoviště radarů a baterie střel země–vzduch. Při plnění jednoho z letových úkolů jsou sestřeleny tři americké stroje, aniž byly v doprovodných letadlech zaznamenány pozemní radarové cíle. Jeden z bývalých pilotů Dreamlandu, který zkoumá sestřelenou F-16, vysloví podezření, že stroj nebyl zničen raketou, ale laserovým paprskem. Do Iráku je vyslána mise dvou „létajících pevností“, které mají za úkol odhalit, zda něco takového je vůbec možné. Megafortress přistávají na tajné základně vybudované v tureckých horách jen pro tuto příležitost. Odtud se vydávají na průzkumné lety ve snaze nalézt a zničit místo, odkud paprsek smrti vychází. (Založil/a: vladislaus)

HELLBOY-DB
  16. 1. 2016, 18:30
Úvod tohoto dílu, který se navrátil k čistě vojenské operaci, sliboval o něco lepší počtení jak stejně zaměřená první část. To ale trvalo jen do okamžiku, než se operace dala do pohybu a světový policajt neohroženě vstoupil na scénu, tady to přestal být můj šálek kávy a tímto se taky kruh uzavřel, protože jsem, stejně jako posledně, zbytek už spíš jen přetrpěl. ===40%

Důvod proč jsem k této trilogii zavítal, byl žánr sci-fi, ale nakonec jen jeden příběh mu byl dost věrný. Zbylé dva se o něj jen otřely a tak jsem dostal jen vojenskou misi, kde se prezentuje, že americký voják je nejlepší. Kdyby nebylo vydařeného druhého dílu, dal bych hodnocení této trilogii ještě menší ** 60% **