Hory, má panenko

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nezjištěno / Jiné - 2011
ISBN: 978-80-260-0632-9

Nezjištěno / Jiné (2011) 978-80-260-0632-9 94

Radek Jaroš, autor úspěšných knih Dobývání nebe a Hory shora, je v současnosti nejznámějším českým horolezcem, který vystoupil na dvanáct osmitisícových vrcholů čtyř kontinentů. Publikace Hory, má panenko ukazuje tohoto špičkového sportovce očima jeho dcery, která sama sebe považuje za kavárenskou povalečku a nechápe, co její otec "tam nahoře" vlastně vidí a hledá. Proto s ním vede rozhovory o zásadních věcech člověka, jak je definuje dětská hra - štěstí, neštěstí, láska, manželství, děti, bohatství, nemoc, smrt... Knížka ukazuje, jak o těchto záležitostech smýšlí nejen zralý čtyřicátník zvyklý na domov ukrytý pod iluzorním bezpečím stanového plátna uprostřed vysokohorských ledovců, ale také dvaadvacetiletá dívka, jejíž dětství a dospívání bylo proloženo množstvím neobvyklých událostí v kruhu \"typicky české\" rodiny.

Publikaci ilustroval Pavel Čech, malíř, spisovatel a jeden z nejvýraznějších domácích komiksových autorů. Ve fotografické části knihy nás Radek Jaroš vezme na vrcholky svých milovaných himálajských velehor a dá nám nahlédnout do rodinného fotoalba.

Zdroj textu: http://www.kosmas.cz/knihy/165445/hory-ma-panenko
Zdroj obrázku: http://www.obalkyknih.cz/view?isbn=9788026006329 (Založil/a: Dobros)

Andrea Jarošová Andrea Jarošová
*1989