Desátá síň

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3700-8

Knižní klub (2012) 978-80-242-3700-8 352

Ve francouzském opatství u vesnice Ruac je za starou policí v knihovně nalezen středověký rukopis. Literární historik Hugo Pineau v něm objeví fascinující text:stránky knihy ukrývající bizarní příběh záhadné jeskyně s prehistorickými malbami, ale také primitivní mapu, podle níž by se jeskyně měla nacházet někde nedaleko v opatství. Hugo se za pomoci svého přítele, archeologa Luca Simarda, vydá jeskyni hledat. Objeví však to, co by nikdy nečekali - v nejhlubším místě podzemního bludiště leží ta nejpodivuhodnější síň. Když však začnou odhalovat její starodávné tajemství, zjistí, že se zapletli do velmi nebezpečné hry. Po řetězci ,,náhodných" úmrtí už není pochyb, že záhadu desáté síně kdosi střeží a nezastaví se před ničím... (Založil/a: Jircoun)

Glenn Cooper Glenn Cooper
*08.01.1953

Noctua
  20. 9. 2016, 13:09
Glenn Cooper má neuvěřitelnou fantazii pro vymýšlení podivných zápletek s nádechem historického tajemna. Bohužel mu dle mého názoru chybí vytříbený spisovatelský styl. Jak vypravěč se musí ještě učit... Desátá síň se mi ale každopádně líbila asi nejvíce z toho co jsem zatím od GC přečetla (v češtině vyšly zatím 3 knihy). Příběh má obrovský potenciál, který ale nebyl úplně vytěžený (termín nakladatele se opět asi nebezpečně blížil). Je to další v řadě knih, které mají hodně dobrou myšlenku a příběh, ale nejsou dobře napsané. Nadchne Vás ten nápad, ale po přečtení zůstane pachuť vědomí, že jste čekali mnohem víc.
Yggdrasil
  2. 7. 2013, 12:05
Ač mi jinde přeskakování z různých údobí a z různých příběhu nevadí, zde mi to prolínání nějak nešlo. Naopak to bylo pro mně občas rušivým elementem a to hůře jsem se pak soustředila na celkový děj. Celkově příběh špatný není, jen od stylu jsem asi očekávala něco jiného.
kaaacik
  21. 11. 2013, 16:49
Kniha se krásně čte, je až neuvěřitelná a poutavá...pravda je, že poslední hvězdičku ubírá konec, který byl pro mě až moc kladný :-) ale nakonec to Epilog napravil...ale určitě přeču i ostatní Cooperovi knihy.