Hedvábnou stezkou

Hedvábnou stezkou

Podtitul: po stopách dávných karavan

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Projeli jsme celou historickou trasu Hedvábné stezky. Téměř půl roku jsme putovali po této legendární obchodní cestě z Istanbulu přes pestré Turecko, zvláštní Írán, rozporuplný Turkmenistán, historií dýchající Uzbekistán, velehorský Kyrgyzstán a pouštní Ujgursko až do čínského města Si-an, bývalého císařského sídla Čchang-an, kde Hedvábná stezka kdysi začínala (více o cestě). Tato kniha stojí na pomezí cestopisu a populárně naučné literatury, osvětluje fenomén Hedvábné stezky, poukazuje na důležité historické události z dějin příslušných regionů a nahlíží samozřejmě i do současného života tamních obyvatel - to vše zabalené do množství pozoruhodných příběhů, které jsme na cestě zažili. Vydejte se s námi po stopách dávných karavan a objevte jedinečné kouzlo Hedvábné stezky. \r\n Kniha obsahuje stručný historický úvod, 69 volně navazujících kapitol o nejzajímavějších místech, kulturních fenoménech a cestovatelských zážitcích, zprávu o současném stavu Hedvábné stezky a doplňující informace (viz obsah). Kniha má 248 stran textu + 64 stran příloh s barevnými fotografiemi. \r\n (Založil/a: hokee)