Továrna křiváků

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Plejáda - 2012
ISBN: 978-80-7463-019-4

Plejáda (2012) 978-80-7463-019-4 432

V roce 1942, v době vrcholící druhé světové války, Ernest Hemingway požádal amerického velvyslance na Kubě o povolení řídit ze svého domu na kubánském venkově špionážní skupinu. To je pravda… Dan Simmons, držitel mnoha literárních ocenění, rozvádí tuto málo známou historickou skutečnost do důmyslně promyšleného, napínavého příběhu. V létě roku 1942 odjel agent FBI jménem Joe Lucas na Kubu, aby na příkaz J. Edgara Hoovera hlídal Ernesta Hemingwaye, který se lehkovážně rozhodl, že si v Karibiku bude hrát na špióna. Lucas dostal instrukce, aby nějakým způsobem získal důvěru a přátelství slavného autora, avšak ani všechen chladnokrevný rozum a výcvik jej nepřipravily na lidskou smršť známou jako „Papá." Hemingway vytvořil špionážní skupinu, které říká „Zlodějská dílna", aby rozehrál dramatickou partii amatérské špionáže. Pak, navzdory všem očekáváním, Hemingway získá závažnou zpravodajskou informaci a hra se stane pro něho, Lucase a nesčetné nevinné smrtelně nebezpečnou. V Továrně křiváků Dan Simmons splétá nezapomenutelný, strhující příběh zalidněný postavami většími než život, které ve 40. letech 20. století obývají smyslnou, opojnou kubánskou krajinu. Je to román o cti, vášni a mrazivém spiknutí. A klidně se to mohlo stát… (Založil/a: Snicketka)

Nada1
  26. 2. 2013, 18:55
Jde o první knížku od autora, kterou jsem četla. Ani po přečtení celé knížky jsem si neudělala jasno ve všech špionážních a kontrašpionážních skupinách, všechny zkratky COI, FDR, BSC, SIS, OSS jsou pro mne dost nesrozumitelné. Kdyby hlavním hrdinou nebyl Hemingway, tak bych ubrala ještě jednu hvězdičku. Knížka obsahovala velké množství překlepů a pravopisných chyb, což mi také vadilo.