Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Papežova dcera

50%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Papežova dcera

Podtitul: Lucrezia Borgia - život plný lásek, dramat a úkladůPoprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4888-9
Počet stránek: 223
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2012) 978-80-243-4888-9 223

Představte si, spí se svým bratrem a dokonce i otcem!“ šeptají si tajně obyvatelé Říma. „Je to vražednice!“dodávají druzí. „A taková děvka dokonce předsedá kardinálům! Ať propadne peklu!“

Předmětem všech těchto klepů je jedna z nejkrásnějších Římanek, Lucrezia Borgia, dcera papeže Alexandra VI. Poprvé ji provdají už ve třinácti letech, jejího milence a otce prvního dítěte zavraždí a stejně dopadne i její druhý manžel. Opravdu v tom nemá sama prsty? Ale vždyť vypadá tak nevinně?

Román mladé spisovatelky Anny Březinové nabízí nový, neotřelý a přitom vzrušující pohled na jednu z nejpozoruhodnějších žen renesanční Itálie.

Lucrezia Borgia, mladá dívka z mocného rodu, vyrůstá v přepychovém paláci se svými bratry a milující matkou, papežovou milenkou. Když nastane čas, má se vdát za nejkrásnějšího Miláňana, který má však jedno velké tajemství. A není sám... Lucrezia postupně proniká do husté sítě intrik, které se dějí na papežském dvoře, a nechtěně se tak stává dobrým prostředkem pro vytváření výhodných politických a společenských vazeb, jednou z figurek ve velké hře lásky a nenávisti.

Tato kniha nabízí nový, neotřelý, a přitom vzrušující pohled na jednu z nejpozoruhodnějších žen renesanční Itálie. (Založil/a: Rudka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace