Minimax a mravenec

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Baobab - 2009
ISBN: 978-80-87060-14-8

Baobab (2009) 978-80-87060-14-8 64

Na přírodovědnou expedici zve děti autor knížky Minimax a mravenec. Devítiletý syn přírodovědce Max se po vzoru svého otce stává badatelem a zkouší své první pokusy a pozorování. Jsou prázdniny a za objekt své pozornosti si kluk vybere mravence. Stane se však něco nečekaného, z malého Maxe se stane ještě menší Minimax – kluk „minirozměrů“ srovnatelný s mravencem. Z předmětu experimentu je náhle pan kolega mravenec. Nyní už nejde Maxovi o bádání, ale o to, jak se dostane domů. A co tomu řeknou rodiče? Po překonání nečekaných nástrah: útěku před pavoukem, letu na motýlovi... se k večeru opravdu dostane domů. Poučil se? Povyroste?

Nový knižní text Jiřího Dvořáka nenechá čtenáře na pochybách, že má před sebou dílo napsané znalcem světa rostlin i zvířat – autor je botanik, který umí dětem předestřít příběh o živém světě, jež nás všechny obklopuje, se samozřejmostí a napětím. Poučení, které z přečteného vyplývá, není ani nudné, ani odtažité nebo nesrozumitelné. (Založil/a: al-ma)