Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Dílo autora, který strávil mnoho let v bolševických kriminálech, vyšlo krátce poté, kdy byla většina společnosti opojená „vítězným listopadem“. Dočtete se o tom, jak byl celý „převrat“ předem připravem a že bez povolení Moskvy by k němu nedošlo. Taky, že spousta chartistů byla v KSČ a že vlastně strana a Charta 77 spolu žila a navzájem se potřebovala. No, a když k tomu připočtete autorovi úvahy o budoucím vývoji naší země, který byl nastaven dosti negativně, bohužel na pár detailů se vyplnily, není divu, že tahle kniha vyšla vždy jako samizdat. Druhé vydání je doplněno o rozhovor s autorem. (Založil/a: schumick)

Miroslav Dolejší Miroslav Dolejší
*20.11.1931 - †26.06.2001

schumick
  2. 1. 2013, 11:01
Česká konspirační teorie, které svým rozsahem může směle konkurovat spikleneckým úvahám o Area 51 a přistání na měsíci, nebo řízené demolici WTC 9/11.
Autor se fakty snaží dokázat, že Sametová revoluce byl několik desítek let řízený proces s cílem zabezpečit šedým eminencím režimu řídící posty i po pádu komunismu.
Kniha vyústila následně v sérii žalob pro urážku na cti.
Druhá část knihy pak popisuje autorovi postřehy ke krizi porevolučního kapitalismu a značně negativní prognózy do budoucna.
Na mě až moc "konspirační" (i když na každém šprochu...) a politicky hutné.