Bláznivost v rodině

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Argo - 2000
ISBN: 80-7203-257-7

Argo (2000) 80-7203-257-7 142

Soubor sedmnácti povídek mapujících různá období autorova života. Tragikomické návraty do dětství i dospívání v téměř folklorním rodinném arménském prostředí, objevují se ale i závažnější náměty, jako třeba vztah rodičů a dětí, nebo téma podivínství, někdy blízkého moudrosti, jindy docházejícího k trpkým koncům. Je tu zastoupen i autobiografický motiv rozpadu manželství, slovní vtipkování, hluboké zamyšlení nad polaritou statečnosti a zbabělosti i hořké zkušenosti přistěhovalců. (Založil/a: Oskar)

waltrk
  1. 1. 2012, 12:27
Sem ji asi neprecet jednim dechem, pac uz to jaksi nebylo technicky mozny, jelikoz byla desata kniha vporadi(bez prestavky), proto vlastne o ni nemuzu vubec nic psat, ale pocit jsem z ni mel vazne skvelej, teda font pisma me evidentne zaskocil. Dokonce bych jako rek primo, ze fantasticky uspaval. Trosicku kecam. Precet jsem prvni povidku, kdyz ho manzelka chtela evidentne opustit v den vyroci svatby, ale prej se smilovala. Dala mu tejden navic. Bonbonieru slavnostne sezraly decka. Takze, miluju americky happyendy. Tygra sem cet.