Po stopách tajemných umělců a záhadných pokladů

Po stopách tajemných umělců a záhadných pokladů Originální název: Po stopách tajemných umělců a záhadných pokladů
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Grada - 2009
ISBN: 978-80-247-3142-1

Grada (2009) 978-80-247-3142-1 224

V knize najdete možné odpovědi na otázky: Proč malilinkatý kanadský ostrůvek přitahuje hledače pokladů už víc jak 200 let? Jaký obrovský poklad tam láká i současné hledače? Kdo a co ukryl v hluboké nepřístupné šachtě? Další tajemství, která nedávají mnohým spát, patří do skupiny "zřejmě věčná": když Leonardo da Vinci maloval Monu Lisu - nemaloval vlastně sám sebe? Odpoví nám nejmodernější technologie, které byly na analýzu malby použity? Jiný tajemný malíř - Hieronymus Bosch - kdo to asi byl? A co to vlastně maloval? Jsou jeho obrazy tajné šifry? A co je v nich zakódované? Kde hledal inspiraci? Učenec Roger Bacon rovněž jitří mnohé fantazie. Jak je možné, že ve 13. století psal o autech, ponorkáchů Věděl něco víc? Kdo to byl? A co další předvídaví literáti - kde ti hledali inspiraci? (Založil/a: antiKamenjak)

Jita Splítková Jita Splítková
*13.02.1974