Ako vyhrať kulturnů vojnu

Profil knihy je v jiném jazyce

Ako vyhrať kulturnů vojnu

Podtitul: kresťanský bojový plán pre společnost v kríze

Originální název: How to Win the Cultere War
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Bojové línie sú určené...

Nemáme radi slovo vojna. Vyvoláva v nás hrôzu, obavy, strach. A oprávnene. No nič to nemení na skutočnosti, že celý život prežívame na bojovom poli. Ak o tom nevieme, veľmi ľahko sa môžeme stať korisťou Zlého. Práve preto nám Peter Kreeft pripomína, že sme vo vojne, v ktorej ide o našu večnosť. Odhaľuje bojový plán a zbrane nášho nepriateľa, pripomína nám, aké sú naše zbrane a naša stratégia.

Často žijeme v Cirkvi tak, akoby sme sa prechádzali po krásnej záhrade. No náš život prebieha na mínovom poli. Keď si to uvedomíme, narastie naša ostražitosť, mnohé „hlúposti“ prestanú byť dôležité a zameriame sa na podstatné – zvíťaziť.

Bojové línie sú určené. A my v tejto vojne vyhráme, pretože vôbec nezáleží na tom, koľkokrát padneme, koľkokrát neuspejeme v úsilí stať sa svätými, koľkokrát zlyháme v láske. My sa totiž nikdy, nikdy, nikdy nevzdáme.

Zvíťazíme, pretože my sme Kristovým telom a Kristus je Boh a Boh je láska a láska sa nikdy, nikdy, nikdy nevzdá.(anotace vydavatele) (Založil/a: dov)

Peter Kreeft Peter Kreeft
*16.03.1937