Šumná města

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Petrov - 2002
ISBN: 80-7227-125-3

Petrov (2002) 80-7227-125-3 440

Hlavním tématem mimořádně úspěšného dokumentárního seriálu dvojice Lipus – Vávra je oblast v naší televizní kultuře spíše opomíjená — moderní architektura. Autorům se podařilo najít natolik strhující a svižný pohled a způsob interpretace, že k televizním obrazovkám přitáhli i diváky, kteří podobné pořady nesledují.
Knižní podoba nebude pouze převodem scénářů, ale využívá všech možností tištěného média. Proto v knize najdete také mapky vybraných českých, moravských a slezských měst, dobové i aktuální fotografie, zasvěcené komentáře místních historiků umění a medailony jednotlivých architektů.
Publikace chce být podrobným a přitom zábavným průvodcem českou moderní architekturou.

Města v knize zastoupená:
Ostrava, Opava, Olomouc, Krnov, Nový Jičín, Prostějov, Hradec Králové, Orlice, Náchod, Zlín, Pardubice, Kolín, Jablonec nad Nisou, Liberec a Nymburk. (Založil/a: alča87)