Multykulty pindy jedný český mindy
Originální název: Multykulty pindy jedný český mindy
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2016
ISBN: 978-80-204-4209-3

Mladá fronta (2016) 978-80-204-4209-3 384
Millennium Publishing (2012) 978-80-86201-84-9 400

Iva Pekárková je excelentním pozorovatelem života s vytříbeným talentem předat okolí své postřehy psaným slovem.
Svou poslední knihou vtáhne čtenáře do běžného života v Londýně. Duši pohladí příběhy, které určitě stojí za přemýšlení.
Pouští se na tenký led multikulturních problémů, vrcholící londýnskou pouliční revoltou v srpnu 2011 a barvitě, bez přkrášlení, vypráví o zážitcích z tlumočení Romům v Anglii..
Kniha je pestrou mozaikou příběhů, nejen z Anglie, které učarují každému. (Založil/a: al-ma)

marta-b
  19. 6. 2015, 15:33
Zajímavá sonda do života přistěhovalců v Londýně. Moc mě to bavilo číst prvních 100 stránek, ty jsem přečetla jedním dechem, ale pak už mi téma přišlo trochu nudný. Pořád to bylo to samé dokola - jak se se svým černošským přítelem nastěhovali někam do příšerného pronájmu, jak měli otravné spolubydlící ze všech možných koutů světa a jak to potom zabalili. Část věnovaná taxikaření na tom byla podobně. Nejspíš by knížce pomohlo, kdyby byla kratší a "údernější". Protože jinak to bylo moc zajímavé čtení od mojí oblíbené autorky.
Seňorita Eskimo
  6. 8. 2015, 20:38
V době, kdy má každej plnou hubu uprchlíků a hlavně názorů na ně, přestože žádnýho v životě neviděl ani ze vzdálenosti dvou kilometrů, je to užitečný čtení. Dočtete se, jak funguje britský sociální systém, i jak se zneužívá, jak se bydlí v domě plném přistěhovalců, jak se tam pracuje či nepracuje... Zjistíte, že o tom víte kulový a můžete bejt rádi. A možná až budete doma u televize příště soudit, budete mít aspoň trochu obrázek o tom, o čem mluvíte.
Pangy
  15. 1. 2016, 17:51
Velmi zajímavá kniha - má pět částí:
1. V Anglii je tráva zelenější (jak to všechno začalo)
2. Romové v Anglii (zážitky tlumočnice)
3. Mlžení nad Temží (momentky z Anglie)
4. London's Burning (pouliční nepokoje 2011)
5. ... a tak dál
Pro mne nejzajímavější byly 2.- 4. část (poslední část byla taková všehochuť). Každy příběh je datován (25.10.201 až 5.1.2012). Jsou-li datové údaje v souladu s vyprávěným příběhem, v tom případě mohu jenom zírat co se děje (a jak dlouho) blízko nás aniž to tušíme. Už mám vypůjčeny další knihy této autorky.