Pitralon

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nakladatelství pijavice - 2012
ISBN: 978-80-905164-1-0

Nakladatelství pijavice (2012) 978-80-905164-1-0 94

Pavel Cingl, známý doposud především jako rockový houslista, dlouholetý člen kapely Ivana Hlase, vstupuje na scénu coby autor své literární prvotiny – novely Pitralon.

Příběh této knihy je zpracován rockově přímočaře, odvážně otevřeným stylem zručného vypravěče. Téma, které si Pavel Cingl vybral, se týká nejméně dvou třetin z nás všech: manželství – nevěra – rozvod a co dál...? Na řadu otázek, které mají všechny stejného jmenovatele – ženu..., nabízí autor jednu hlavní odpověď, skrytou v textu předposlední kapitoly: "Zjistil jsem jednoduchou pravdu, jakési E=mc2 ve vztahu mezi mužem a ženou. To zjištění bylo následující: Každá je jiná!" Zpracování v knize popisovaných situací a zápletek bylo dosud doménou autorek – tedy žen. Cinglův Pitralon však popisuje, možná poprvé, tento "klasický příběh" z pohledu muže, a to s bezohlednou upřímností. Uvidíme, co ženy na to... (Založil/a: al-ma)

Pavel Cingl Pavel Cingl