Vědecké poznání duše

Vědecké poznání duše Originální název: The Sience of Self-Realization

The Bhaktivedanta Book Trust - 1995
ISBN: 978-80-87336-07-6

The Bhaktivedanta Book Trust (1995) 978-80-87336-07-6 317

V této knize naleznete vědu nepodléhající času, kterou velcí duchovní učitelé vykládali po celá tisíciletí. Vědecké poznání duše odhaluje tajemství vnitřního já, přírody, vesmíru a Nejvyššího Já uvnitř i vně.
Nejuznávanější světový učitel vědy o seberealizaci hovoří o meditaci, józe v moderním věku, osvobození od zákona karmy a mnohém dalším.
Ve všech rozhovorech, přednáškách, esejích a dopisech zařazených do této jedinečné knihy promlouvá Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda s udivující jasností a autoritou. Dokazuje, jak důležitá je věda o seberealizaci pro současný svět i náš osobní život. (Založil/a: Hannie)

Richie
  25. 12. 2012, 22:09
Názvem tato kniha naznačuje, že se snad jedná o nějaké vědecké pojednání, ale ve skutečnosti to nemá s vědou nic společného.
Pan Svámí Prabhupáda je podle mě pouze vychytralý demagog, který na nesmyslných či ze souvislostí vytržených příkladech obhajuje a propaguje "svou pravdu". On víceméně říká, že buď bez výhrad věříme tomu, co nám předkládá nebo jsme tupci a hlupáci.
Knihu jsem kdysi dostal darem, přečetl ji a s nechutí odložil. Takové "vědecké" dokazování o jedinečnosti myšlenek pana Prabhupády nepotřebuji. Hodnocení Hrůza! nedávám jen proto, že i špatná zkušenost je stále zkušenost.