Mezi námi děvčaty

Mezi námi děvčaty Originální název: Mezi námi děvčaty

Víkend - 2006
ISBN: 80-7222-431-X

Víkend (2006) 80-7222-431-X 175 Edice: Čtení pro dívky

Darja, hlavní hrdinka v pořadí již osmé knihy Sandry Lanczové, je typickou dnešní dívkou, navenek drsnou a sebejistou. Zdání však klame, po maturitě si není ničím jista - ani budoucí možností studovat na vysoké škole, ani svým současným přítelem, natož pak sama sebou. Po nevydařené oslavě složené zkoušky dospělosti utíká na vesnici za svým nejlepším kamarádem Robinem, ačkoliv i on musí řešit své nesnadné problémy, aby zde konečně poznala pravou lásku a dost možná také našla své místo v životě. (Založil/a: D.-e.-e.-)

D.-e.-e.-
  26. 12. 2012, 1:10
Upozornění: Nečtěte můj komentář, pokud jste knihu nečetli a chcete se nechat překvapit.
U knih její mamky je u mě běžné absolutní "vžití se" do hlavní hrdinky. Mezi námi děvčaty je první kniha, kterou jsem od Sandry přečetla a bohužel se kýžený prožitek nedostavil. Možná je to pouze odlišnou sexuální orientací, do které jsem se nedokázala úplně vcítit. Proti homosexualitě či lesbickým vztahům vůbec nic nemám, ale místy mi popisy v knize přišly až nepříjemné. Nikoli proto, že bych se nad nimi jakkoli pohoršovala a podobně. Myslím totiž, že za tím stojí právě ta moje heterosexualita. Necítím to stejně, jako hlavní hrdinka Darja, proto mi "šimrání voňavých plavých vlasů na její tváři, když se nad ní Tereza skláněla" šlo proti srsti.
Trochu bych vytkla nepropracovanost postav. Hlavně postava Terezy mi přišla hodně plochá. Nevím, jaká je, co má za sebou, co ne, jaké má sny... Neměla jsem možnost poznat její reakci v neobvyklé situaci atd. V knize má místo pouhého objektu touhy hlavní hrdinky, podloženého především svou krásou, což je podle mě trochu škoda.