Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-857-4
Vyšlo jako e-kniha

Host (2013) 978-80-7294-857-4 240 Vyšlo jako e-kniha.
Host (2013)
Host (2005) 80-294-150-X 240
Nezjištěno / Jiné (1991) 80-900-352-7-2 160 pod titulem Příběh O. : Krásná z Roissy

Příběh O Pauline Réageové je bezesporu nejlegendárnější erotický román moderní doby. Pro příznivce tohoto žánru je ozdobou knihovničky, pro určité feministické či puritánské kruhy naopak zhmotněním zlého snu. Tím spíše, že jej inkognito napsala žena, jejímž je O zřejmě jakýmsi fantastickým obrazem. Příběh O vyprovokoval jeden z největších skandálů francouzské literatury. Toto mistrovské literární dílo, zprvu zakázané a často zabavované a šířené ilegálně, se stalo po Saint-Exupéryho Malém princi zřejmě nejčtenější knihou francouzské literatury a dočkalo se filmového i komiksového zpracování. (Založil/a: Kristina246)

#bdsm  #beletrie
Pauline Réage Pauline Réage
*23.09.1907 - †27.04.1998

vladislaus
  29. 5. 2013, 13:39
Zjistil jsem, že tu není žádný komentář. Tak já budu první. Tuto knihu jsem četl před lety a nyní jsem ji srovnával s PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI. Příběh O je klasika sadomaso žánru a má dle mého názoru vysokou literární hodnotu. Je to čtivé i úchylné.
Introvert
  2. 6. 2016, 16:36
Vskutku zvláštní dílko...
V doslovu se píše, že příběh slečny O. je klenotem francozské literatury. Zajímalo by mě, zda to tak vnímají sami Francouzi...? Četla jsem díla Dumase, Mauroisova, Maupassantova - tady bych se nerozpakovala použít takové označení. Příběh O. spadá samozřejmě do trochu jiné kategorie a ve svém žánru asi opravdu výjimečný je.
Je to příběh fantasie. Nebudu, nemohu hodnotit chování O., její submisivitu zahnanou do krajnosti. Příběh psaný velmi kultivovaně.
Je to zvláštní kniha, které jsem zvedala hodnocení po celou dobu četby - a potřebovala jsem i doslov. Přesto se za hranici 4 hvězd u mě nedostala.
Lecter
  11. 2. 2016, 20:23
Je to kniha svého žánru.Čekala jsem nějakou hrůzu,ale působí to na mě velice zvláštně.Jako zpomalená směs touhy a představ a vlastně ani nevíte proč se tak děje,nakonec ty důvody ustupují do pozadí a čtete bez trápení,že snad je v tom něco zakázaného.
Třeba mě by moc nenapadlo ani srovnávat s šedou barvou,jsou to hodnoty vzdálené na míle daleko.
Amaya Tomanová
  3. 6. 2014, 14:44
Zcela zásadní dílo – a věřím, že nejen pro mne. Nepříliš věrné, možná až moc románkové a sladkobolné (nebo jsou mé hranice jinde, kdo ví) vyobrazení submisivity, podřízení a totálního odevzdání vlastního těla, duše i vůle do područí někoho jiného. Projev šílenství? Krok k naprosté svobodě? Projev bezmezné důvěry? Obrázek si, drahý čtenáři, utvoř sám... (a nestyď se za občasné čtení s rukou pod peřinou).
EdnaMoodnii
  16. 2. 2014, 19:19
Už v 1. komentáři byla narážka na 50 Odstínů šedi a k této knize jsem se čistě náhodou dostala přes článek na stránkách britského časopisu. Ten článek představoval několik "knih, které jsou zaručeně lepší, než 50OŠ". Kniha mě naprosto pohltila. Nad spoustou scén jsem kroutila hlavou, ale hltala jsem to dál a dál...