Triumf a pád admirála von Spee

Triumf a pád admirála von Spee Originální název: Triumf i klęska admirała von Spee
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Naše vojsko - 2000
ISBN: 80-206-0576-2

Naše vojsko (2000) 80-206-0576-2 182

První světová válka byla bohatá na mnoho zajímavých událostí včetně námořních bitev s účastí velkého množství lodí na obou bojujících stranách. Andrzej Perepeczko, známý polský autor, který se už mnoho let věnuje námořní tématice, se ve své knize tentokrát zaměřil na dramatické akce německé eskadry křižníků pod velením viceadmirála Maxmiliana von Spee. (Založil/a: Jere)

Gallienus
  27. 5. 2015, 14:35
Obsahuje spoiler spoiler Pěkně napsaná kniha o německé eskadře křižníků a jejím vrchním veliteli. Válka jež vypukla tak nečekaně, znamenala, že síly admirála von Spee, kotvící v přístavu Čching-tao (Čína) byly odříznuté od metropolitních základen v Německu. Eskadra se snažila probít z kolonii na dálném východě zpět domů, byla to však cesta odsouzená k neúspěchu. Německé koloniální panství v oblasti Tichého oceánu se hroutilo pod náporem sil Dohody a Spee ztrácel logistickou podporu... Nakonec musel vybojovat bitvu u Coronelu, to však bylo Pyrrhovo vítězství, Britové začali brát Německou eskadru vážně a vyslaly mohutnou flotilu, která zničila eskadru admirála von Spee. Pravda je, že sám admirál von Spee jim to svým chybným rozhodnutím o napadení britské základny na Falklandách velice usnadnil.