Zelený jezdec 1

Zelený jezdec 1 Originální název: Green Rider

Plejáda - 2012
ISBN: 978-80-7463-036-1

Plejáda (2012) 978-80-7463-036-1 400

Karigan G'ladheon, dcera kupce, je vyloučena z renomované školy, protože se postavila tyranidě ze strany rozjíveného aristokratického synka. Na své cestě hlubokým lesem pak narazí na umírajícího muže s koněm, který jí svěří nebezpečné poslání. Jedná se totiž o Zeleného jezdce, jednoho z elitních královských poslů. Zpráva, kterou Karigan z posledních sil předá, však skrývá strašlivé tajemství a vystaví dívku smrtelně nebezpečným nepřátelům z našeho světa, monstrům a temnému mágovi, který si zotročuje duše mrtvých. Stíhána nebezpečím ze všech stran bude muset mladá nepravděpodobná hrdinka dokázat, že si Zelený jezdec svého dědice vybral správně. Pokud selže, padne celý svět do temnoty…

Kristen Britain napsala skvělou epickou fantasy, v níž balancuje celý svět na ostří zkázy a na každé stránce čeká dech beroucí dobrodružství! (Založil/a: Snicketka)

Talitha
  26. 9. 2015, 20:46
Skvěle napsaný fantasy příběh. Originální pohádka pro dospělé. Doporučuji spíše dívkám a ženám, které mají rády dobrodružství a napětí, s pohádkovými prvky. Pěkná, příjemná oddechovka.