Originální název: The Woman in White

Ikar (2000) 80-7202-591-0 269
Nezjištěno / Jiné (1993) 290 GMA
Lidové nakladatelství (1969) 333
Práce (1960) 248

Detektivní román líčí romanticky laděný příběh manželství, uzavřeného ze zločinné ziskuchtivosti.
Příběh je zachycen formou úryvků z deníku sestry mladé manželky a mladého učitele kreslení, který vytrvalostí, odvahou a důvtipem přispěl největší měrou k odhalení a odčinění zosnovaného zločinu. Autorovo vypravěčské umění spočívá vedle mistrné stavby celého příběhu ve výstižné charakteristice jednajících osob a ve vystižení záhadné a pochmurné atmosféry. (Založil/a: winsome)

Wilkie Collins Wilkie Collins
*08.01.1824 - †23.09.1889

vladislaus
  31. 12. 2012, 10:25
Primitivní zápletka a nepochopitelné jednání vystupujících postav. Je to přes sto let starý detektivní román a je to znát. Pro moderního čtenáře je to zbytečná četba.
rt12
  18. 9. 2014, 13:31
Spíše mi to připomínalo zamilované přiblblé románky než detektivku. Zápletka naivní , celá kniha je předvídatelná, včetně konce. Strýček mně štval ze všech nejvíc.
jirka77
  7. 9. 2014, 21:12
Nádherná kniha u které jsem se vůbec nenudil ,jak jsem začal číst už jsem nemohl přestat. Výborné spojení detektivky s romantikou.
Děčínský
  7. 6. 2016, 19:39
Autor vyprávění rozdělil na tři části. Každá část sděluje názory na určitý životní příběh z pohledu účastníků. První osoba, která zahajuje a končí vyprávění, tento systém vyvolá protože se stane tak dobře skrytý zločin, že si toho ani nikdo nevšimne. Bez detektiva a policejního sboru se po dlouhém čase podaří zločin odhalit, ale hlavní viníci zemřou z jiných příčin. Autor sim posteskne "Ale v některých případech bývá zákon předem zaujatým služebníkem plné tobolky..." . Nic nového pod sluncem ani po stu a více letech.
Buriška
  6. 11. 2016, 20:27
Tento anglický román je velmi hezky napsán, je plný záhad a temných tajemství. Když jedné londýnské noci potká Watter tajemnou ženu, uvědomí si, že je nějakým zvláštním způsobem propojená s jeho novým životem v Limmeridge House a s jeho milovanou Laurou Fairlieovou. Příběh vyprávějí různé postavy, a tak se dozvídáme, že Walter, Marian a Laura jsou zapleteni do strašidelného světa zločinu, šílenství a záměny identity. Fosco se sirem Percivalem uděljí cokoli, aby se dostali k Lauřiným penězům a naplánují hrozný zločin, který jim může zničit život.... Mě se tento román líbil. Osobně doporučuji
aaangelika
  31. 1. 2014, 7:40
Chvílemi až příliš nahrané situace. První (víc než) půlku knihy jsem si říkala, jestli vůbec pokračovat se čtením, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem vydržela. Děj začal mít spád.