Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Respektovat a být respektován

84%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Respektovat a být respektován Originální název: Respektovat a být respektován
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nezjištěno / Jiné - 2008
ISBN: 978-80-904030-0-0
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 10x v oblíbených
v přečtených 38x v přečtených
v knihovně 24x v knihovně
k přečtení 25x k přečtení
právě čte 19x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2008) 978-80-904030-0-0 288 nakl. Spirála

Výchova a vzdělávání dětí založené na uplatňování moci a síly jsou vyčerpávající a přitom málo účinné. Mají negativní dopady nejen na plnění každodenních oprávněných požadavků, ale také na sebeúctu, rozvoj osobnosti a vzájemné vztahy všech zúčastněných stran. Jsou v rozporu s požadavkem na bezpečné klima ve třídě a ve škole, které je základní psychosociální podmínkou efektivní výuky. Jsou v rozporu s požadavkem na rozvíjení klíčových kompetencí podle Rámcového vzdělávacího programu.

Kniha Respektovat a být respektován je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově, vzdělávání a vztazích. Je shrnutím těch nejlepších zkušeností z oblasti dobře fungující komunikace mezi lidmi, učebnicí dobré komunikace. Nabízí jednak postupy a dovednosti okamžitě využitelné v praxi, jednak pohled na širší souvislosti mocenského a respektujícího pojetí výchovy a mezilidských vztahů. Je využitelná pro rodiče, učitele a všechny, kteří chtějí investovat úsilí do rozšíření repertoáru svých komunikačních dovedností pro zvládání běžných i náročných životních situací. Přirozeným důsledkem osvojení těchto dovedností je udržení vlivu i dobrých vztahů a vzrůstající pocit vnitřního klidu, sebeúcty a kompetentnosti. (Založil/a: rendy16)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

sofi
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 3. 2016, 15:21
Ze zjevných důvodů kontroverzní kniha. Setkávám se bohužel dost často s názorem, že přece nelze vychovávat děti podle příručky. Vážně? A jak by se vám líbilo, kdyby pedagogičtí pracovníci jednali s vašimi dětmi bez toho, aby znali a orientovali se v základní pedagogické a posychologické problematice? Tato kniha je určena z velké části právě jim. Ale jak by bylo na světě líp kdyby tuto knihu brali vážně všichni! Nestačí jen přečíst, je potřeba pochopit, přijmout a vytrvat v tom. Děkuji za ní autorům a lidí, kteří ji zavrhnou, je mi líto. Kdyby jen dvě věci z ní si rodič odnesl, stačí to - nevychovávat děti k poslušnosti, nýbrž k zodpovědnosti a nepěstovat jejich sebevědomí, nýbrž sebedůvěru.
Moje rodičovská Bible a nejento, ty zákonitosti, modely a stavy přesně fungují i pro komunikaci a chování dospělých.
wroclav
40% 40% 40% 40% 40%
  8. 12. 2015, 18:58
Upřímně, ten komu se podaří podle této knihy vychovávat děti si zaslouží respekt. Výchovné fráze připomínají příručku PR komunikace pro střední management a kdybych měl takto hovořit ke svým dětem, tak se propadnu hanbou do záchodu. Forma strašná a obsah velmi sporný. Myslím, že toto prostě nefunguje i kdybych vychovával samé Mirky Dušíny.
hankabar
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 8. 2016, 22:21
Za mne opravdu skvělá kniha. Při jejím čtení si člověk může uvědomit spoustu věcí, které ho dřív nenapadly, že by mohly být jinak. Myslím si, že by se děti i dospělí! měli opravdu učit zodpovědnosti za své činy, a respekt k druhému i k sobě. Stačí se podívat okolo sebe - lidem se bere zodpovědnost, místo toho se dělají opatření, která nakonec selhávají, nesmyslné tresty a pokuty, ze kterých se nikdo neponaučí. Kniha by měla být v každé škole, v každé rodině.
sarkar
  26. 11. 2015, 21:08
Úžasná kniha, byť na někoho možná hodně teoretická...Doporučuju všem, kteří se nechtějí jednou chovat tak, jak v dětství přísahali, že se chovat nikdy nebudou :-)