Originální název: The 158-Pound Marriage

ISBN: 978-80-207-1311-7

Odeon (2009) 978-80-207-1311-7 207
Odeon (2003) 80-207-1147-3 207
Mustang (1995) 80-85831-86-4 190

Ve svém v pořadí třetím románu zachycuje John Irving spletitý milostný vztah dvou manželských párů. Osudy této čtveřice se po výměně partnerů zapletou tak, že už není úniku ani návratu Snad jen čtenář se o to může pokusit - může vážit, potěžkávat, zamýšlet se nad magickou váhou 158 liber a zároveň se ptát, zda je to všechno komedie, tragédie nebo sen? Příběh neočekávaně graduje, avšak protagonistům románu láska postupně hořkne a hořkne Již v tomto díle je rozpoznatelný typický autorský styl i Irvingova oblíbená témata a smysl pro sarkasmus a černý humor.

alča87
  5. 5. 2014, 17:37
Sice to není Irvingova nejlepší kniha, ale zase je krátká, takže se dá rychle přečíst. Je vidět, že je to jeho třetí kniha a předcházela jeho nejúspěšnějším počinům. V příběhu se objevují momenty, které se pak vyskytují v dalších knihách - prostě se Irving teprve rozepisoval.
Kniha je opět plná disfunkčních vztahů, které nevedou k ničemu dobrému. A popravdě všechny čtyři hlavní postavy mi byly dost nesympatické, nebylo mi jich tak líto, jako ostatních hrdinů v jiných knihách. A neuzavřený konec mi taky nevyhovoval, u Irvinga jsem si zvykla na určitou katarzi.
Rames
  21. 10. 2011, 21:33
Upřímnost se kterou popisuje vstahy těchto lidí mi tak docela nevyhovuje. Mám ráda zastírání a prostor pro fantazii čtenáře, který by měl autor dodržet .Potěšil mě závěrem,tam si můžu domyslet - a žili šťastně na věky věků.
A proto 2*
VerenaLord
  1. 2. 2013, 1:55
Irvingovy knihy mě nepřestávají udivovat, jeho neuvěřitelná představivost mě přímo dovádí k šílenství - napsat román o manželských párech, kteří si prohodí manželky - děsivé. Ale také velmi dobře napsané, ale bohužel srovnávám s jeho lepšími a světoznámějšími díly, takže hodnotím za průměr.
prostejenja
  25. 2. 2013, 15:45
Na to jak je tenka, dala mi trosku zabrat. Prosim, uz zadne zapasniky! :-D Irvinga mam pro jeho cerny humor a nekdy nepochopitelne scenare, rada. Ale tohle i pres uletovy namet, pouze prumer.
Francesco
  9. 9. 2015, 13:17
Zatím asi nejslabší kniha od mého oblíbeného autora. A to nejen počtem stránek ale také obsahem. Dvě třetiny knihy poměrně nezáživné až v poslední třetina kniha chytne spád a začne být najednou čtivá.
Michelle88
  3. 11. 2013, 11:14
Irvinga mám hrozně ráda, ale tato kniha mi dala hodně zabrat. Začátek a prostředek knihy jsem vcelku moc nevnímala, nezatáhlo mě to do děje, ale konec jsem přečetla jedním dechem, proto dávám 2 hvězdičky a těším se na další román od Irvinga, který si přečtu. Doufám, že bude o něco zábavnější.
ziddy
  8. 6. 2012, 10:49
Jako každá Irvingova kniha i tato je velice zajímavá, ale řekla bych, že je o něco slabší. Přesto se zde setkáváme s jeho oblíbenými tématy jako je Vídeň, láska k dětem, zápas a nevěra.
DaisyLevoi
  27. 5. 2011, 22:00
Tato kniha podle mě patří k Irvingovým slabším knihám, nicméně taky moc povedená. První - asi 2 kapitoly pro mě byly docela nezáživné, ale později, kdy se více začal rozvíjet děj mě kniha pohltila jako všechny knihy od Johna Irvinga které jsem doposud přečetla.